Kolejny skalp Odry

Trzecioligowiec z Wodzisławia Śląskiego bez problemów rozprawił się z niżej notowanym Orłem Łękawica.

Czwartoligowy Orzeł Łękawica był siódmym sparingpartnerem wodzisławskiej Odry podczas zimowego okresu przygotowawczego. Na boisku w Nieboczowach podopieczni trenera Piotra Haudera objęli prowadzenie już w 7 minucie spotkani, a autorem gola był 22-letni obrońca Szymon Mroczko, który uderzeniem głową sfinalizował dośrodkowanie Maksymiliana Roguły. Mroczko jest nowym nabytkiem „Dumy Wodzisławia”, do której przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z Podbeskidzia Bielsko-Biała. W drużynie spod Klimczoka rozegrał cztery mecze w ekstraklasie. Tuż przed przerwą Odra strzeliła drugiego gola, zdobył go uderzeniem z 20 metrów z rzutu wolnego Mateusz Popczyk.

W II połowie trzeciego gola – bramkarz Orła „wypluł” piłkę po strzale Mateusza Flaka, ale na miejscu był Marcin Ośliźlok, a jego dobitka była bezbłędna. Goście honorowego gola zdobyli w 80 minucie po szybkim kontrataku. – Sprawdzamy jednego zawodnika, ale jeszcze w jego sprawie nie podjęliśmy decyzji – powiedział trener Odry, Piotr Hauder. – Zrobimy to w nadchodzącym tygodniu. Czy jestem zadowolony z postawy zespołu? Zawsze może być lepiej, a ja nie lubię jako trener tracić bramek. Z Orłem straciliśmy ją po nierozważnym zagraniu młodego obrońcy i między innymi nad tym będziemy pracować w nadchodzącym tygodniu.

Kolejnym sparingpartnerem wodzisławian będzie występujący w lidze okręgowej LKS Raszczyce. Ten mecz zaplanowano w niedzielę, 19 lutego, o godzinie 19.00 w Radlinie.

Odra Wodzisław Śląski – Orzeł Łękawica 3:1 (2:0)

1:0 – Mroczko, 7 min (głową), 2:0 – Popczyk, 42 min (wolny), 3:0 – Ośliźlok, 67 min, [3:1] – ?, 80 min.

ODRA: Poźniak (60. Kuszka) – Mroczko (46. Pietrowski), K. Krzyżok (46. Miensopust), Batelt (60. Mikołaj Karwot), Białas – Roguła (60. Mroczko), Krężelok (60. Zdunek), Zdunek (46. zawodnik testowany), Kalisz (46. Flak), Gajda (60. Kalisz) – Popczyk (46. Ośliźlok). Trener Piotr HAUDER.