Krychowiak do Michniewicza?!

Grzegorz Krychowiak zostanie piłkarzem Abha Club i znów będzie pracował z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.


Grzegorz Krychowiak, 98-krotny reprezentant Polski, poprzedni sezon spędził w saudyjskim Al-Shabab i grał w tej drużynie na zasadzie wypożyczenia z Krasnodaru. Zresztą jeszcze wiosną sezonu 2021/22 nasz pomocnik nie chciał występować – z wiadomych względów – w rosyjskim klubie i dlatego zdecydował się na wypożyczenie do AEK-u Ateny. Później wylądował w Arabii Saudyjskiej, a w 30 spotkaniach kampanii 2022/23 strzelił 3 gole i zanotował 2 asysty.

Już po zakończeniu sezonu udało się Polakowi rozwiązać umowę z rosyjskim klubem i stał się wolnym zawodnikiem. Od razu pojawiły się spekulacje, że „Krycha” zostanie w Arabii Saudyjskiej, ale zmieni klub. Przypomnijmy, że jego drużyna zajęła 4. miejsce w rozgrywkach Saudi Professional League. Wprawdzie klub z Rijadu złożył podobno ofertę nowej umowy, ale pojawiła się też inna propozycja, o której wiadomo już od kilkunastu dni.


Czytaj więcej o piłce nożnej


Chętnie swojego byłego podopiecznego z reprezentacji Polski widziałby w swoim nowym zespole, czyli Abha Club, Czesław Michniewicz. Ostatnie godziny w tej sprawie przyniosły więcej konkretów. Otóż Krychowiak otrzymał propozycję rocznego kontraktu z opcją przedłużenia o kolejny rok. Propozycja ta została przez zawodnika zaakceptowana i jeżeli testy medyczne wypadną pomyślnie, to „Krycha” trafi pod skrzydła Michniewicza i ze stolicy Arabii Saudyjskiej przeniesie się na południe kraju.

Warto przypomnieć, że w reprezentacji Polski współpraca pomiędzy Michniewiczem a Krychowiakiem układała się pomyślnie. Pomocnik zagrał w 12 z 13 meczów pod wodzą tego selekcjonera. Nie wystąpił jedynie w spotkaniu przeciwko Belgii w Warszawie w ramach Ligi Narodów, bo pauzował za nadmiar żółtych kartek. W pozostałych meczach prawie zawsze wychodził na boisko w wyjściowym ustawieniu. Jedynym wyjątkiem było barażowe spotkanie o awans na mundial w Katarze. Wówczas pomocnik wszedł na plac gry tuż po przerwie. Był to chyba najbardziej pamiętny występ „Krychy” pod wodzą Michniewicza, bo kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej odsłony zawodnik ten wywalczył rzut karny. Ostatnim występem Grzegorza Krychowiaka w reprezentacji Polski było spotkanie na mundialu w Katarze przeciwko Francji w 1/8 finału. Od Fernando Santosa zawodnik ten powołania nie otrzymał ani na mecze marcowe, ani też na spotkania czerwcowe.


Fot. Rafał Rusek / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla oczywiście Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.