Lider poszedł za ciosem. Pewna wygrana Rakowa

Trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian względem ostatniego spotkania z Wigrami Suwałki. Od pierwszej minuty meczu Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa wystąpili między innymi Karol Mondek i Miłosz Szczepański, którzy zajęli miejsce Daniela Bartla oraz Adama Radwańskiego.

Bezdyskusyjnym faworytem był oczywiście lider Fortuna I ligi. I widać było to od pierwszych minut, które zdecydowanie należały do podopiecznych Marka Papszuna. Udało się to udokumentować w 23 min, kiedy do siatki Puszczy trafił jej były zawodnik, Maciej Domański.

Stracona bramka podziałała na gospodarzy, którzy rzucili się do odrabiania strat. Dało to efekt w 34 min, kiedy Piotr Stawarczyk z rzutu karnego pokonał golkipera Rakowa. Od tego momentu gra gości w ogóle się nie kleiła i z trudnością konstruowali sytuacje podbramkowe. Taki stan rzeczy panował aż do 61 min, kiedy z lewej strony piłkę dorzucił Patryk Kun, a Szymon Lewicki strzałem głową zaskoczył bramkarza Puszczy. Raków znów wyszedł na prowadzenie.

Gra lidera Fortuna I ligi stała się spokojniejsza. Gorzej zaczęli radzić sobie natomiast gospodarze. W końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Stawarczyk i gospodarze musieli kończyć mecz w dziesiątkę. Raków śmiało kroczył po kolejny komplet punktów, który został przypieczętowany w 93 min, kiedy gola na 3:1 zdobył Marcin Listkowski oo dograniu wprowadzonego chwilę wcześniej Adama Radwańskiego.

Raków Częstochowa nie przegrał już 15 meczu z rzędu. Podopieczni Marka Papszuna z 39 punktami zajmują 1. miejsce w Fortuna I lidze. W kolejnym meczu nasz zespół zagra na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie.

 

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 1:3 (1:1)

0:1 Domański 23,

1:1 Stawarczyk 23,

1:2 Lewicki 61,

1:3 Listkowski 90+3.

Puszcza: Mleczko – Furtak (87 Kuzma), Stępień, Stawarczyk, Mikołajczyk – Fryc, Kotwica (74 Ryndak), Stefanik, Uwakwe (16 Orłowski), Żytek – Tomalski.

Raków: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz – Mondek (90 Kościelny), Schwarz, Listkowski, Domański (83 Radwański), Szczepański, Kun – Lewicki (75 Musiolik).

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).Widzów: 1221.

Żółte kartki: Żytek, Orłowski, Stawarczyk dwie, Fryc – Schwarz, Kun. Czerwona kartka: Stawarczyk (88).

Rozmowa z Markiem Papszunem, trenerem Rakowa Częstochowa.