Zagraniczna wymiana?

Maxime Dominguez opuści Raków Częstochowa? Mistrz Polski w najbliższych dniach może go sprzedać.


Byłaby to informacja niebywała, bo Szwajcar do zespołu mistrza Polski dołączył… 1 lipca 2023 roku! Częstochowianie mają jednak bardzo konkretny plan związany z ruchem transferowym. Raków pozyskał pomocnika z Miedzi Legnica za darmo. Biorąc więc pod uwagę fakt, że musiał wypłacić mu premię za podpis, to koszty wynoszą ok. 100-150 tys. euro.

30 minut

Zawodnikiem mistrza Polski, który rozegrał zaledwie 30 minut w meczu o Superpuchar Polski z Legią zainteresowane jest portugalskie Gil Vincente. Ma ono zapłacić kilkaset tysięcy euro za pomocnika. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku (w tym tygodniu ma przejść testy medyczne), to częstochowianie na tym zarobią.

Szybko jednak mogą wydać zarobione pieniądze. Raków ma zaskakująco dużo celów transferowych. Mimo przeprowadzenia 10 transakcji częstochowianie nie zamierzają na tym poprzestać. W kręgu zainteresować Rakowa jest Mykoła Kucharewicz. 22-latek w poprzednim sezonie występował na wypożyczeniu w szkockim Hibernian FC. W 15 meczach zdobył pięć goli. Będący formalnie graczem drugoligowego Troyes Ukrainiec potwierdził oficjalnie negocjacje z mistrzem Polski. Oznaczałoby to, że częstochowianie chcą wzmocnić ofensywę o jeszcze jednego napastnika.

Obserwują

Na tym nie koniec. Raków obserwuje również sytuację gracza Valmiery, Camilo Meny. Ten w poprzedniej rundzie był graczem Jagiellonii, jednak całkowicie nie poradził sobie w klubie z Białegostoku. Szanse na transfer trudno jednak ocenić, gdyż poza plotkami nie słychać o tym transferze w klubie. Ciekawiej wygląda sytuacja z Srdjanem Plasziciem. To 27-letni serbski pomocnik Slavii Praga.


Czytaj także w kategorii PIŁKA NOŻNA


Nie ma on większych szans na grę, stąd w poprzednim sezonie występował na wypożyczeniu w Baniku Ostrava. W 27 meczach zdobył 5 goli i zaliczył siedem asyst. Miałby być on odpowiedzią na problem na lewej flance Rakowa. Nie ma na niej choćby jednego lewonożnego zawodnika. Pozyskanie Plaszicia byłoby więc dobrym ruchem Rakowa. Częstochowianie muszą jednak w wyścigu pokonać Slovan Bratysława oraz Banik, które także widzą Serba w swoim zespole.


Na zdjęciu: Maxime Dominguez opuści Raków? Jest to możliwe

Fot.


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.