MKS Dąbrowa Górnicza. Łowca punktów

Elijah Wilson wzmacnia dąbrowski zespół, a Robert Skibniewski dołączył do sztabu szkoleniowego.


Dąbrowianie rozpoczęli ofensywę transferową. W środę poinformowali o zakontraktowaniu Bośniaka Ivana Karacicia, a w czwartek o pozyskaniu Amerykanina Elijaha Wilsona. 26-latek mierzy 193 cm i jest absolwentem uczelni Coastal Carolina.

W 2017 roku trafił do Europy. Przez dwa lata grał w Austrii w klubach WBC Raiffeisen Wels i ece bulls Kapfenberg. Z tą drugą drużyną w sezonie 2018/19 zdobył mistrzostwo Austrii oraz został uznany MVP finałów. Poprzednie rozgrywki spędził zaś w Holandii, w zespole Shoeters Den Bosch. Jego średnie to: 16,6 punktu i 3,4 zbiórki.

Wilson nie ukrywa, że jednym z powodów przyjścia do MKS-u jest trener Alessandro Magro. – Myślę, że nawiązaliśmy dobry kontakt, pomimo krótkiej rozmowy. MKS dobrze do mnie pasuje. Nie mogę się doczekać, bycia jego częścią – powiedział Amerykanin.


Czytaj jeszcze: Krew, pot i łzy…


MKS wzmocnił też sztab szkoleniowy i trenerowi Magro pomagać będzie Robert Skibniewski. Były reprezentacyjny rozgrywający jako asystent już pracował. Łączył tę funkcją z grą w pierwszoligowym Śląsku Wrocław, u trenera Radosława Hyżego. W zeszłym roku był także członkiem sztabu szkoleniowego Mike’a Taylora w reprezentacji Polski.

37-letni Skibniewski to jeden z najlepszych polskich rozgrywających ostatniej dekady. Był zawodnikiem m.in. Anwilu Włocławek, Śląska Wrocław, PGE Turowa Zgorzelec, GTK Gliwice czy Polpharmy Starogard Gdański. W reprezentacji wystąpił blisko 100 razy i brał udział w czterech mistrzostwach Europy.


Na zdjęciu: Robert Skibniewski zamienił strój sportowy na garnitur trenera.

Fot. Piotr Matusewicz/Pressfocus

Komentarze