Zobacz
Do góry

Neuer wypada z gry

W kwietniu nie zobaczymy już na boisku Manuela Neuera. Niemiecki bramkarz powinien wrócić na końcówkę sezonu ligowego, ale nie można wykluczać, że zabraknie go na dłużej.

Piotr Tubacki

Niemiecki bramkarz doznał kontuzji podczas niedzielnego meczu z Fortuną Duesseldorf. W 53. minucie został zastąpiony przez Svena Ulreicha i utykając zszedł z murawy. Stadion opuszczał o kulach. Po meczu okazało się, że Neuer nabawił się urazu tej samej łydki, z którą miał kłopoty już kilka tygodni temu, przez co ominął go marcowy pojedynek z Freiburgiem. Co ciekawe, w minionej kolejce Bundesligi aż trzech golkiperów zostało zmienionych w trakcie spotkań z powodu kontuzji.

Nic nie jest pewne

W poniedziałek Bayern Monachium oficjalnie poinformował, że Neuer wypadnie z gry na 2 tygodnie z powodu zerwania mięśnia w łydce. Oznacza to, że w kwietniu już go na boisku nie zobaczymy. 33-latek opuści dwa spotkania z niepokonanym w tym roku Werderem Brema (liga i półfinał Pucharu Niemiec) oraz z przedostatnią w tabeli Norymbergą. Według tego scenariusza Niemiec wróci do bramki Bayernu na najważniejsze starcia w końcówce sezonu, chociaż wcale nie jest to przesądzone.

Wcześniejsze spekulacje dziennika „Bild” sugerowały bowiem, że Neuer będzie pauzował, ale przynajmniej dwa tygodnie. Była mowa o takiej opcji, w której bramkarz wróciłby co najwyżej na ewentualny finał Pucharu Niemiec, który odbędzie się 25 maja. Później redakcja tabloidu dodała, że celem Niemca będzie powrót do gry 11 maja, na mecz z RB Lipsk. Tydzień później Bayern zmierzy się w ostatniej kolejce z Eintrachtem Frankfurt i będą to dwa szalenie istotne mecze z bardzo trudnymi rywalami, które prawdopodobnie zadecydują o mistrzostwie Niemiec.

Zmiennik gotowy do gry

– To irytujące, że „Manu” złapał kontuzję w tak niefortunnym momencie. Jestem szczęśliwy, kiedy mogę grać, ale nigdy nie życzę kontuzji kolegom z drużyny. Jednak trenuję jak on, przygotowuję się dokładnie tak, jak Manu, więc jestem gotowy do gry! – apelował zmiennik Neuera, Sven Ulreich. Wychowanek Stuttgartu doskonale wie, co oznacza zastąpienie w bramce starszego i bardziej utytułowanego kolegi, ponieważ robił to przez prawie cały poprzedni sezon. Neuer zagrał wówczas w barwach Bayernu tylko 4 razy, ponieważ miał problemy z kontuzją śródstopia. Ulreich z reguły godnie zastępował swojego rywala, przez co niektórzy uważali nawet, że to właśnie on powinien pojechać na rosyjski mundial jako golkiper numer 3 w reprezentacji Niemiec.

 

 

Komentarze