Oceniamy Piasta po wygranej w Łodzi

Piast Gliwice odniósł pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie rozgrywek PKO Ekstraklasy. Zespół z Gliwic pokonał 1:0 na wyjeździe LKS Łódź.

FRANTISZEK PLACH 9
Wrócił stary, dobry Frantiszek. Słowacki golkiper zagrał jak w większości meczów poprzedniego, mistrzowskiego sezonu. ŁKS oddał wiele strzałów, ale bramkarz Piasta nie dał się zaskoczyć. Wiele razy dobrze odbijał piłkę, podobnie było przy rzucie karnym. W dodatku jego interwencja była kluczowym momentem meczu.

BARTOSZ RYMANIAK 6
Średni występ, przeplatał dobre zagrania z gorszymi. Całym podsumowaniem jego niedzielnego występu będzie fakt, że to on sprokurował rzut karny dla gospodarzy, ale odkupił swoje winy zagraniem po którym padł jedyny gol meczu.

JAKUB CZERWIŃSKI 7
Miał sporo pracy, zwłaszcza z hiszpańskimi piłkarzami ŁKS-em, który robili sporo szumu i stanowili zagrożenie. Kilka razy wybijał lub blokował piłki ratując defensywę gliwiczan z opresji.

TOMASZ HUK 6
Poprawnie, bez wielkich błędów. Ekstraklasowa solidność dała jednak drugie czyste konto gliwiczanom z rzędu, co jest bardzo dobrym sygnałem. Pewność Słowaka, który latem dołączył do drużyny wzrośnie rośni i zaczyna on stanowić coraz lepszy duet.

MIKKEL KIRKESKOV 6
Miał wiele okazji do dośrodkowa, ale część z nich zepsuł. Z drugiej jednak strony aktywnie uczestniczył w atakach Piasta, kilka razy dobrze zachował się w defensywie.

MARTIN KONCZKOWSKI 6
Bardzo aktywny i energiczny. Stwarzał sporo problemów defensywie łodzian. Oddał kilak strzałów, a najlepszą jego okazję obronił bramkarz ŁKS-em. Mecz zakończył przedwcześnie z powodu kontuzji.

TOM HATELEY 6
W pierwszej połowie był bardzo widoczny i wiele jego zagrań było udanych. Potem różnie bywało. Jego mocną stroną wciąż są stałe fragmenty gry, które wykonuje naprawdę przyzwoicie. Występ jednak na plus.

W końcu wygrana Piasta!

PATRYK SOKOŁOWSKI 4
Tym razem bez fajerwerków. Najsłabszy z trójki środkowych pomocników. Musi ustabilizować formę, bo jego wcześniejsze występy były lepsze. Pierwszy raz jednak grał w takim zestawieniu.

SEBASTIAN MILEWSKI 5
To jego pierwszy mecze dla Piasta w ekstraklasie. Zadanie do łatwych nie należało, ale zagrał więcej niż poprawnie. Z pewnością regularne występy pomogą mu nabrać więcej pewności siebie.

JORGE FELIX 6
Bardzo aktywny, widoczny i groźny – zwłaszcza w pierwszej połowie. Gdyby nie dobra postawa obrońców ŁKS-u strzeliłby kolejnego w tym sezonie gola.

PIOTR PARZYSZEK 5
Widać było, że bardzo chciał. Zwłaszcza przed przerwą oddawał kilka strzałów z różnych pozycji. Wciąż jednak się nie przełamał, ale jak tak dalej będzie grał to w końcu coś wpadnie.

TOMASZ MOKWA 5
Przymusowa zmiana, ale zagrał naprawdę solidnie. Ocenę musi obniżyć okazja z końcówki spotkania, bo gdyby trafił to „zamknął by” to spotkanie.

***

Pech Koncziego

Martin Konczkowski musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kostki. Co gorsza, pierwsze diagnozy nie są optymistyczne. Skrzydłowy gliwiczan być może uszkodził staw skokowy. Więcej będzie wiadomo dziś ,gdy piłkarz przejdzie szczegółowe badania.

Czy wiesz, że…

W poprzednim sezonie ligowym piłkarze ŁKS-u wykonali najwięcej rzutów karnych spośród wszystkich drużyn I ligi (10) i aż 9 z nich wykorzystali. W tym sezonie to już drugi rzut karny dla piłkarzy z Łodzi. Bilans 1:1.

Debiut Ślązaka

Michał Trąbka na pewno mecz z Piastem zapamięta na długo. Urodzony w Rudzie Śląskiej 22-latek właśnie przeciwko śląskiej drużynie zaliczył debiut w Ekstraklasie. Pomocnik, który jako junior grał w Gwieździe Ruda Śląska i Górniku Zabrze pojawił się w drugiej połowie meczu z gliwiczanami.

Urazy dwa

W Łodzi w kadrze meczowej Piasta zabrakło podstawowych do tej pory zawodników – Patryka Dziczka i Marcina Pietrowskiego. Powodem ich absencji były kłopoty zdrowotne. „Dziku” nie zdążył się wykurować po ostatnim, a „Pietro” doznał urazu podczas jednego z ćwiczeń.

LICZBA

12 SPOTKAŃ w barwach Piasta rozegrał w przeszłości Łukasz Sekulsku. Obecny napastnik ŁKS-esu nie zdobył ani jednej bramki notując jedynie cztery asysty dla gliwiczan wiosną 2017 roku.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem