Pieczątka na utrzymaniu

Dzięki punktowi zaksięgowanemu za niedzielny remis Odra przypieczętowała utrzymanie w gronie I-ligowców.


Przesądziła z kolei los Skry Częstochowa, żegnającej się z zapleczem ekstraklasy po dwóch sezonach. Powiodła się opolska misja trenera Adama Noconia, rozpoczęta 19 października.

Przejmował zespół tracący najwięcej bramek w stawce i plasujący się w strefie spadkowej, a szybko uszczelnił defensywę, w 19 meczach pod jego wodzą niebiesko-czerwoni zdobyli 26 „oczek” i całkiem spokojnie dopięli swego. Dzięki temu, na bazie klauzuli, kontrakt szkoleniowca podpisany do 30 czerwca br. ulegnie automatycznemu przedłużeniu.


Czytaj jeszcze w kategorii pierwsza liga:


W niedzielne popołudnie jego podopieczni kropkę nad „i” postawili akurat w mało spektakularnym stylu, po dość marnym widowisku, nieobfitującym w strzeleckie okazje, które i tak powinni wygrać. Wyszli na prowadzenie w 33 minucie, gdy Borja Galan zgubił krycie i ładnym uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie Mateusza Spychały z prawej flanki. Dla urodzonego w Madrycie ofensywnego pomocnika był to już 4. gol na polskich boiskach.

Chojniczanie, od dawna pogodzeni już z losem, wyrównali w 85 minucie, gdy Kamil Mazeks finalizował płaskie dogranie Davida Niepsuja. Beniaminek zakończył sezon bez wyjazdowej wygranej. Po raz ostatni coś takiego w I lidze przytrafiło się GKS-owi Tychy w rozgrywkach 2014/15. Też wtedy spadł – i też przywiózł z delegacji ledwie 6 punktów.


Odra Opole – Chojniczanka 1:1 (1:0)

1:0 – Galan, 33 min (głową), 1:1 – Mazek, 85 min.

ODRA: Haluch – Spychała, M. Kamiński, Pingot, Szrek – W. Kamiński (87. Łabojko), Urbańczyk – Makuszewski, Czapliński, Galan – Guzdek (72. Klimek). Trener Adam NOCOŃ.

CHOJNICZANKA: Primel – Raburski (59. Korczyc), Grolik, Buchał, Niepsuj (90. van Huffel) – Mazek, Czajkowski, Drewniak, Kalinkowski (59. Mikołajczak), Stróżyński (46. Mikołajczyk) – Skrzypczak (60. Tuszyński). Trener Krzysztof BREDE.

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 2000. Żółte kartki: Galan, M. Kamiński – Kalinkowski, Niepsuj, Korczyc.

Piłkarz meczu – Kamil MAZEK.


Na zdjęciu: Mecz Odra – Chojniczanka przypieczętował utrzymanie opolan w lidze.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.