Odra Wodzisław. Snajper Popczyk

Odra Wodzisław Śląski w sobotnim sparingu rozegranym w Dębieńsku pokonała IV-ligowe Decor Bełk.


Trwa ofensywa transferowa Odry Wodzisław Śląski. W tym tygodniu trzecioligowiec sfinalizował pozyskanie czterech nowych zawodników. Najpierw do zespołu trenera Piotra Haudera dołączył 22-leni bramkarz

Robert Poźniak, który jesienią grał w IV-ligowej Słomniczance Słomniki (województwo małopolskie), a wcześniej między innymi w Foto-Higienie Błyskawicy Gać, Fortunie Głogówek i Polonii Głubczyce, której jest wychowankiem. Nowy nabytek związał się z „Dumą Wodzisławia” 2,5 letnią umową, która wygasa 30 czerwca 2025 roku. Urodzony w Głubczycach golkiper ma na koncie 21 meczów na poziomie III ligi.

Druga nową twarzą w ekipie Odry jest niespełna 19-letni (urodzony 21 listopada 2004 roku) obrońca Kamil Miensopust, który został do końca bieżącego sezonu wypożyczony z Polonii Bytom. W ostatnich miesiącach urodzony w Raciborzu zawodnik występował w młodzieżowej drużynie Polonii (trafił do niej 21 września ubiegłego roku), natomiast w latach 2018-2022 występował w zespołach juniorów czeskiej drużyny SFC Opava.

W piątek piłkarzami Odry Wodzisław Śląski zostali: niespełna 18-letni bramkarz Wiktor Gorel oraz jego rówieśnik, pomocnik Bartosz Krzyżok. Pierwszy z wymienionych jest wychowankiem MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, zaś drugi LKS-u Naprzód 46 Zawada, z którego jako piętnastolatek przeniósł się do MKP Centrum. Gorel (5 meczów w rundzie jesiennej) i Krzyżok (2 mecze) trafili do III-ligowca na zasadzie transferów definitywnych.

W sobotę podopieczni Piotra Huadera w sparingu rozegranym w Dębieńsku pokonali IV-ligowe Decor Bełk 3:1. Wszystkie bramki dla wodzisławian strzelił wypożyczony z Zagłębia Sosnowiec Mateusz Popczyk. Z powodu choroby w zwycięskiej drużynie nie zagrali Przemysław Szkatuła, Wiktor Gorel i Tomasz Krężelok. W nadchodzącą sobotę (4 lutego) Odra zagra w Krakowie sparing z drugoligowym Hutnikiem.


Odra Wodzisław Śląski – KS Decor Bełk 3:1 (3:1)

1:0 – Popczyk, 18 min, 2:0 – Popczyk, 27 min, 3:0 – Popczyk, 38 min, 3:1 – zawodnik testowany, 43 min.

ODRA (I połowa): Poźniak – zawodnik testowany 1, testowany 2, K. Krzyżok, testowany 3 – Roguła, Zdunek, testowany 4, testowany 5 – Popczyk, Ośliźlok. II połowa: Poźniak – testowany 6, Miensopust, testowany 2, Mociak – testowany 7, Flak, testowany 8, testowany 9 – B. Krzyżok, Kalisz. Trener Piotr HAUDER.


Na zdjęciu: Robert Poźniak i Kamil Miensopust to nowe nabytki wodzisławskiej Odry.

Fot. odra.wodzislaw.pl