Pechowe kolana

Piast Gliwice – kontuzje. W niecałe 14 miesięcy aż trzech piłkarzy gliwickiej drużyny doznało poważnego urazu kolana. Po Tihomirze Kostadinowie i Tomasie Huku do tego grona nieszczęśliwców dołączył młody Szczepan Mucha.


Młody, bo 19-letni piłkarz pół roku temu zamienił Rekord Bielsko-Biała na Piasta i wiosną sześciokrotnie pojawiał się na boisku w meczach ekstraklasy. Trener Aleksandar Vuković chciał, żeby ofensywny gracz zdobywał cenne doświadczenie i się rozwijał. Los jednak bywa brutalny, o czym Mucha przekonał się na ostatnim (!) treningu przed urlopami.

Piast Gliwice – kontuzje. Najgorsze wieści

Pierwsze diagnozy mówiły o uszkodzeniu więzadła krzyżowego, co niestety potwierdziło się podczas dokładnych badań na początku tego tygodnia. Zawodnik przeszedł błyskawicznie zabieg i po zagojeniu czeka go żmudna i długa rehabilitacja. – Niestety, potwierdziły się nasze pierwsze przypuszczenia o zerwaniu więzadła krzyżowego w kolanie. W przypadku takiej kontuzji rehabilitacja i powrót do pełnej sprawności potrwa od ośmiu do dwunastu miesięcy – powiedział Maciej Mierzwiński, lekarz Piasta.


Czytaj więcej o Piaście Gliwice


Podobny koszmar w poprzednim roku przeżyli dwaj inni piłkarze Piasta, którzy również – w wydawało się niegroźnych sytuacjach – doznali urazów kolan. W kwietniu 2022 roku spotkało to Tihomira Kostadinowa, a w lipcu Tomasa Huka. Ten pierwszy nadal nie wrócił do gry, czy nawet treningów z pełnym obciążeniem, bo po operacji w Hiszpanii i okresie rehabilitacji, potrzebna była kolejna interwencja chirurgiczna, w efekcie czego Macedończyk wejść w trening może dopiero latem, a do gry gotowy ma być jesienią, ale przy Okrzei nikt nie chce „rzucać” datami.

Huk już gotowy

Dobrą wiadomością jest to, że Słowak Huk jest już w stu procentach zdrowy. Środkowy obrońca pod koniec sezonu wrócił do treningów z pełnym obciążeniem i ćwiczył z drużyną. Pojechał do Radomia na mecz, a w ostatnim spotkaniu z Lechią miał nawet pojawić się na boisku w końcówce. Pech chciał, ze przez kibiców z Gdańska mecz został przerwany i anulowany. Huka kibice Piasta zobaczą dopiero podczas letnich sparingów. A poznaliśmy dwóch przeciwników gliwiczan podczas przygotowań. Będą to kluby z Trójmiasta, które zagrają w kolejnym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Podczas obozu w Gniewinie 2 lipca Piast zagra z Lechią, a cztery dni później ich przeciwnikami będzie Arka. W trakcie ustalania są ostatnie szczegóły, dotyczące pierwszego meczu kontrolnego, który ma odbyć się 28 czerwca. Przypomnijmy, że zespół Piasta wznawia treningi za trochę ponad tydzień, bo 18 czerwca.


Podpis do zdjęcia: Piast Gliwice – kontuzje. Pech nie ominął młodego Szczepana Muchy

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.