PHL: GKS Tychy wygrał zgodnie z tradycją

Użyj strzałek ← → do nawigacji

Wynik sugeruje wyrównaną potyczkę, ale przewaga była po stronie gości, którzy atakowali z pasją. Michael Łuba, bramkarz „Pasów” powołany do kadry na wyjazd do Finlandii, musiał się sporo napracować, a popisał się 37 skutecznymi interwencjami. Trzy gole w I tercji były wynikiem gry w przewadze. A ten element niemal do perfekcji opanowali hokeiści z Katowic. Gdy grają w przewadze, niemal przez 2 minuty nie wychodzą z tercji rywala. Przez ostatnie 1,5 min gospodarze grali w 6 na 5, ale ten manewr nie przyniósł żadnych efektów. To już 19. zwycięstwo z rzędu podopiecznych Toma Coolena.

COMARCH CRACOVIA – TAURON KH GKS KATOWICE 1:3 (1:2, 0:1, 0:0

0:1 – Rohtla – Wronka – Tuhkanen (3:36, w przewadze), 1:1 – Svec – Szurowski (6:49, w przewadze), 1:2 – Laakkonen – Czakajik – Deveczka (15:56, w przewadze), 1:3 – Strzyżowski – Heikkinen – Laakkonen (39:23).