Piłka ręczna. Raz w tygodniu hit

Kibice zobaczą w TVP Sport najważniejszy mecz każdej z 28 serii PGNiG Superligi Kobiet. Mecze mają być transmitowane w piątki o 18.00.


Telewizja Polska SA i Superliga Sp. z o.o. rozszerzają zakres współpracy. Na mocy nowej umowy kibice zobaczą hit każdej z 28 serii. Spotkania PGNiG Superligi Kobiet mają być transmitowane w stałym paśmie – w piątki o godzinie 18.00. Łącznie przez trzy lata – do końca sezonu 2022/23 – kanał sportowy TVP wyemituje 84 transmisje, czyli około 168 godzin. Będzie je można śledzić na antenie TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Dla kibiców dostępne będą również skróty meczów, wywiady i dodatkowe materiały wideo. Wszystkie zmagania pokazane zostaną w standardzie HD z wykorzystaniem minimum 5 kamer.

– Piłka ręczna ma swój dom, który nazywa się TVP Sport. Pokazujemy najważniejsze spotkania PGNiG Superligi mężczyzn, Puchar Polski, mecze obu naszych reprezentacji, a także turnieje mistrzowskie z ich udziałem. Teraz czas na panie! Trzymamy parytet, a już niedługo będą kolejne dobre wieści dla kibiców – powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Dla PGNiG Superligi Kobiet to drugi sezon pod znakiem profesjonalizacji. W pierwszych kilku miesiącach liga przeszła rewolucję: kluby zostały przekształcone w spółki, przebyły proces licencyjny, powstała nowoczesna identyfikacja wizualna rozgrywek, strona internetowa, kanały w social mediach, a także oprawa meczów telewizyjnych. W sezonie 2019/20 w lidze rywalizowało 8 zespołów, które grały w systemie 4-rundowym (po 7 meczów w każdej). Mistrzostwo Polski wywalczył MKS Perła Lublin, srebro Metraco Zagłębie Lubin, a brąz zdobył – pierwszy medal w historii – KPR Gminy Kobierzyce.


Przeczytaj jeszcze: „Mati” poskarżył się na Górnika


– Podpisanie nowej umowy na sprzedaż praw telewizyjnych dla PGNiG Superligi Kobiet to było najważniejsze zadanie zarządu dla damskich rozgrywek w ostatnich miesiącach – podkreśla Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

– Wprowadzenie zawodowej ligi spowodowało szereg zmian, dzięki którym zainteresowanie rozgrywkami znacznie się zwiększyło – obserwujemy to m.in. we wskaźnikach medialnych i oglądalności. Bardzo się cieszę, że wielomiesięczna praca przyniosła kolejne efekty, a potencjał docenił nasz partner. Ligowa żeńska piłka ręczna jeszcze nigdy nie była tak dobrze wyeksponowana w telewizji. Nowa umowa to ogromny przeskok dla rozgrywek, promocji dyscypliny i sponsorów. Gwarantuje nam również szereg świadczeń promocyjnych, w tym możliwości oglądania pomeczowych skrótów na stronie superligi, w mediach czy w powstającej aplikacji mobilnej – dodaje Janicki.

Pierwsze mecze nowego sezonu we wrześniu, ale Komisarz Ligi nie zakończył jeszcze procesu licencyjnego, w związku z tym nie jest też znany terminarz.


55827

OSÓB to średnia oglądalność sześciu transmisji na antenie TVP Sport w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/20. Najwięcej fanów zgromadziło przed ekranami spotkanie z 23 lutego Zagłębia Lubin z Młynami Koszalin – 82434 (w szczytowym momencie 145214).


Na zdjęciu: Lutowy szlagier Zagłębia z Młynami zakończył się zwycięstwem „miedziowych” po rzutach karnych. Oby więcej takich emocji w kolejnym sezonie, także w telewizji.

Fot. Paweł Andrachiewicz/Pressfocus.pl