Pniówek 74 Pawłowice. Selekcja negatywna

Pniówek 74 Pawłowice rozstaje się min. z doświadczonym napastnikiem, Wojciechem Canibołem.


Działacze III-ligowego Pniówka 74 Pawłowice, w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym, dokonali przed kilkoma dniami selekcji negatywnej wśród piłkarzy. W zespole z ul. Sportowej kibice w rundzie wiosennej nie zobaczą kilku zawodników, którzy znaleźli się w „salonie odrzuconych”.

Trener Grzegorz Łukasik zrezygnował z 25-letniego pomocnika Dominika Szczęcha, któremu 31 grudnia kończy się wypożyczenie z GKS-u Jastrzębie. Trzecioligowiec nie zabiegał o przedłużenie transferu czasowego, bo wychowanej Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie spisywał się grubo poniżej oczekiwań.

Klub z Pawłowic rozstaje się również z jednym z weteranów, 35-letnim Wojciechem Canibołem. W rundzie jesiennej „Cani” obniżył loty, strzelając w 15. spotkaniach tylko trzy gole. Wcześniej szło mu znacznie lepiej – w poprzednim sezonie zdobył 13 bramek (w 34 meczach), a w sezonie 2019/2020 w 16. potyczkach ligowych na listę zdobywców bramek wpisał się aż 11 razy!

Do Kuźni Ustroń przechodzi na zasadzie transferu definitywnego 20-letni stoper, Kamil Turoń. Wcześniej mierzący 196 centymetrów był do IV-ligowca wypożyczony. Pniówek chciałby również wypożyczyć do innego klubu prawego obrońcę, Szymona Kusia. W opinii trenerów 20-letni zawodnik wiosną ma małe szanse, by „łapać” minuty.


Na zdjęciu: Wojciech Caniboł skończył już przygodę z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice.

Fot. gkspniowek74@com.pl