Podbeskidzie. Danielak na dwa lata [aktualizacja]

To 28-letni skrzydłowy, który w swojej karierze występował również na pozycji bocznego obrońcy. Zawodnik ten przebywa na testach medycznych w klubie spod Klimczoka i jeżeli wszystko będzie w porządku podpisze z „góralami” dwuletnią umowę.

Danielak pochodzi z Jarocina i jest wychowankiem tamtejszej Jaroty, w barwach której występował na poziomie II ligi przez kilka sezonów. Zimą 2014 roku trafił do Chrobrego Głogów, z którym wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. W dolnośląskim zespole został wypatrzony przez Pogoń Szczecin i 14 lutego 2015 roku zadebiutował w ekstraklasie. Łącznie w drużynie „Portowców” spędził rok i rozegrał 22 mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Następnie, na pół sezonu, trafił do pierwszoligowego wówczas Zawiszy Bydgoszcz, a kolejne dwa lata spędził na powrót w Chrobrym, gdzie był podstawowym zawodnikiem. I to właśnie w tym zespole, u trenera Grzegorza Nicińskiego, najczęściej występował na pozycji lewego obrońcy.

https://sportdziennik.com/boenisch-nie-dla-podbeskidzia-dlaczego/

Rok temu postanowił po raz kolejny spróbować swoich sił w ekstraklasie. Trafił do Arki Gdynia i, jak się później okazało, nie była to dobra decyzja. Jesienią wystąpił w zaledwie 4 meczach ligowych, za każdym razem wchodził z ławki, i na placu gry spędził zaledwie 74 minuty. W przerwie zimowej uznano w klubie z Gdyni, że zawodnik nie rokuje i wystawiono go na listę transferową. Jednocześnie piłkarz został usunięty z pierwszego zespołu i trenował z drużyną rezerw. Grał w niej jednak na wiosnę sporadycznie. Wystąpił w sześciu meczach IV ligi grupy pomorskiej i zdobył dwa gole.

17 maja, przedwcześnie, rozwiązał kontrakt z Arką za porozumieniem stron i rozpoczął, na własną rękę, bez menedżera, poszukiwania nowego pracodawcy. Wszystko wskazuje na to, że znalazł go w Bielsku-Białej.

 

Na zdjęciu: Karol Danielak grał m. in. w Chrobrym Głogów.

 

Z ostatniej chwili!

Potwierdziły się nasze informacje i Karol Danielak, który ostatnio był zawodnikiem Arki Gdynia, podpisał dwuletnią umowę z „Góralami”. Zawodnik ten może występować zarówno na pozycji skrzydłowego, jak i bocznego obrońcy, a najlepiej czuje się na lewej stronie boiska. 28-latek do tej pory występował w Jarocie Jarocin, skąd pochodzi, Chrobrym Głogów, Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz i właśnie w Arce. Na swoim koncie ma 26 występów ekstraklasie, bez zdobytego gola. Na drugim poziomie rozgrywkowym wystąpił w 82 meczach i strzelił 8 bramek.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze