Oba zespoły osłabione

Półfinały I ligi to moment, w którym zespoły szykują się do awansu do ekstraligi. ROW Rybnik i Polonia Bydgoszcz muszą natomiast borykać się z problemami kadrowymi.


Półfinały I ligi

ROW Rybnik w niedzielę stanie przed dość trudnym zadaniem. Tylko z wierzchu wydaje się, że dla ekipy Antoniego Skupnia pojedynek z Polonią Bydgoszcz będzie zwykłym dniem wyścigowym. Jednak rybniczanie będą przystępować do tej rywalizacji wyraźnie osłabieni. Patrick Hansen po ostatnim ligowym spotkaniu nabawił się urazu kręgosłupa, który wyklucza go z jazdy na torze w najbliższym czasie. To powoduje, że sprawa walki ROW-u o finał komplikuje się, bo Duńczyk był najlepszym żużlowcem zespołu w tym sezonie. Jednak bydgoszczanie również nie przyjadą na Górny Śląsk w pełni sił. Kontuzjowany jest Wiktor Przyjemski, junior Polonii, a przy okazji najlepiej punktujący jeździec w 1. lidze. Dlatego dla obu zespołów będzie to ciekawy mecz, bo to inni rajderzy będą musieli wziąć na barki odpowiedzialność za wynik.


Czytaj także

Wszyscy w cieniu mistrza


W drugim meczu półfinałowym Falubaz Zielona Góra pojedzie do Ostrowa. W tym spotkaniu faworyt jest jeden. Zielonogórzanie czują głód rywalizacji na najwyższym poziomie rozgrywkowym i powinni sobie bezproblemowo poradzić w dwumeczu z ostrowianami.


Sobota, 9 września, 16:30

Arged Malesa Ostrów – Enea Falubaz Zielona Góra

Niedziela, 10 września, 14:00

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus