MŚ U-17: Przykry koniec biało-czerwonych

Polska – Argentyna. W ostatnim meczu na mundialu 17-latków reprezentacja Polski wysoko przegrała z Argentyną i odpadła z turnieju.

Przed ostatnim meczem fazy grupowej na mistrzostwach świata do lat 17, które rozgrywane są w Indonezji, reprezentacja prowadzona przez Marcina Włodarskiego miała jeszcze iluzoryczne szanse na wyjście z grupy. Warunkiem podstawowym było jednak zwycięstwo nad Argentyną, co wydawało się bardzo trudnym zadaniem, bo wcześniej nasz zespół przegrał 0:1 z Japonią i 1:4 z Senegalem. Okazało się, że osłabieni brakiem 4 piłkarzy, wyrzuconych z zespołu po aferze alkoholowej, która zaistniała na początku turnieju, biało-czerwoni nie są w stanie nawiązać równorzędnej walki również z rywalem z Ameryki Południowej.

Porażka 0:4 oddaje to, co działo się na boisku. Wprawdzie nasi nieźle zaczęli, na początku spotkania przeważali, ale banalny błąd przy stałym fragmencie gry dał prowadzenie Argentyńczykom. Nasi koszmarnie zaczęli II połowę. Dodatkowo po kolejnym błędzie w obronie rywal podwyższył na 2:0, a od rozpoczęcia tej odsłony spotkania minęło zaledwie… 15 sekund. Przede wszystkim dwie kolejne bramki dla rywala były jedynie potwierdzeniem różnicy klas pomiędzy obiema drużynami.

Porażka oznacza, że biało-czerwoni zakończyli turniej z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramek 1:9. W konsekwencji powrót na mistrzostwa świata do lat 17 po 24 latach przerwy okazał się dla naszego zespołu bardzo bolesny. Przypomnijmy, że ta drużyna w maju tego roku wywalczyła brązowy medal ME siedemnastolatków, a tamten turniej rozgrywano na Węgrzech.

Polska – Argentyna 0:4 (0:1)

0:1 – Laplace (34), 0:2 – Ruberto (46), 0:3 – Subiabre (51), 0:4 – Lopez (85).

POLSKA: Matys – Szala, Orlikowski, Krzyżanowski (75. Gurgul) – Skoczylas, Borys, Sznaucner (46. Brzyski) Reguła, Kolanko – Huras (46. Łyczko), Mikołajewski. Trener Marcin WŁODARSKI.

ARGENTYNA: Florentin – Gorosito, Gimenez, Palacio (46. Ontivero) – Villalba, Pierani (56. Gutierrez), Gerez (46. Acuna), Subiabre, Echeverri (56. Mastantuono), Laplace – Ruberto (68. Lopez). Trener Diego Rodolfo PLACENTE.

Sędziował Keylor Herrea (Kostaryka). Żółte kartki: Skoczylas – Gimenez.

Senegal – Japonia 0:2 (0:0)

1. Argentyna 3 6 8:3
2. Senegal 3 6 6:4
3. Japonia 3 6 4:3