Problemy Ukraińców

Drużyna Serhija Rebrowa podejmuje w Pradze reprezentację Macedonii Północnej. Kilku kluczowych graczy „gospodarzy” nie zagra z powodu kontuzji.


We wrześniu Ukraina zmierzyła się z Anglią we Wrocławiu i zremisowała 1:1, a teraz piłkarze Serhija Rebrowa w roli gospodarza wystąpią w Pradze. Przypomnijmy, że starcie z „Synami Albionu” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wrocławski obiekt był niemal wypełniony po brzegi. Na starcie z Macedonią Północną tak dużego stadionu jednak nie potrzeba i dlatego federacja ukraińska zdecydowała, by zagrać w stolicy Czech. Na stadionie Letna, który może pomieścić niecałe 19 tysięcy kibiców.

Spore szanse

Starcie Ukraińców z Macedończykami ważne jest dla obu zespołów, bo jednocześnie Włosi zagrają z Maltą i rezultat meczu w Bari nietrudno przewidzieć. Wszystkie wymienione zespoły mają po 7 punktów, ale Italia rozegrała o mecz mniej. Trzeba dodatkowo podkreślić, że Ukraina ma spore szanse na to, by w razie braku bezpośredniego awansu na Euro załapać się na ścieżkę barażową z Ligi Narodów.

Macedonia Północna natomiast takiej szansy praktycznie nie ma. Dlatego jedyną szansą dla tego zespołu na promocję na mistrzostwa Europy jest zajęcie 2. miejsca w grupie, bo pierwsze wydaje się zarezerwowane dla Anglików.

Plaga kontuzji

Reprezentację Ukrainy przed październikowym zgrupowaniem dopadła plaga kontuzji, bo nie sposób inaczej nazwać sytuacji, w której z gry wypadło kilku kluczowych zawodników. W najbliższych meczach – po starciu z Macedonią Północną zespół ukraiński zmierzy się we wtorek z Maltą – nie wystąpi kapitan zespołu, Andrij Jarmołenko. 34-latek ma problemy z kolanem. Ponadto w dzisiejszym spotkaniu zabraknie Andrija Łunina, Mykoli Szaparenko i Wiktora Cygankowa, który od początku sezonu błyszczał w La Liga, w barwach rewelacyjnie spisującej się Girony.


Czytaj także:


Włosi, którzy zmierzą się z Maltą, takich problemów nie mają, choć z kadry z powodu urazu wypadli Lorenzo Pellegrini i Ciro Immobile. Przypomnijmy, że drugi z wymienionych został we wrześniu mianowany przez Spallettiego nowym kapitanem „squadra azzurra”. Selekcjoner włoskiej drużyny narodowej nie chciał przed meczem z Maltą mówić o tym, co ważniejsze w tej fazie eliminacji, czyli o meczu z Anglią. – Najpierw zagrajmy i wygrajmy pierwsze spotkanie. Później będziemy się skupiać na Anglikach – podkreślił były opiekun Napoli.

Grupa C

Sobota, 14 października, godz. 15.00

Ukraina – Macedonia Północna
Sędzia
– Slavko Vinczić (Słowenia).

Włochy – Malta (godz. 20.45)

Sędzia – Duje Strukan (Chorwacja).

1. Anglia 5 13 16:2
2. Włochy 4 7 6:4
3. Ukraina 5 7 6:7
4. Macedonia Północna 5 7 7:12
5. Malta 5 0 1:11


Na zdjęciu: W starciu z Macedonią Północną reprezentacja Ukrainy zagra osłabiona.

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus