Przegrali przez sędziego

Górnik przegrywa wyjazdowy mecz z Bruk-Bet Termalica 1:3. W końcówce spotkania sędzia z Warszawy Łukasz Szczech gwizdał dla gospodarzy kolejne rzuty karne.

Zabrzanie już do przerwy powinni byli w Niecieczy prowadzić, ale dobrych okazji nie wykorzystali nieskuteczny Piotr Krawczyk i Bartosz Nowak. Piłkę po strzale tego drugiego sprzed linii bramkowej wybijał Nemanja Tekijaski. Z wolnego dobrze i celnie uderzał też aktywny od pierwszej minuty Erik Janża, ale dobrze broniący Łukasz Budziłek nie dał się zaskoczyć.

Co nie udało się zawodnikom z formacji ofensywnej Górnika, wyszło środkowemu obrońcy Rafałowi Janickiemu, który efektownym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził zabrzan na prowadzenie na początku II połowy. Potem w głównej roli wystąpił sędzia z Warszawy Łukasz Szczech, który raz za razem dyktował przeciwko zabrzanom karne. Pierwszego Piotr Wlazło nie wykorzystał, ale arbiter nakazał powtórkę, bo Grzegorz Sandomierski ruszył się na linii bramkowej. Tym razem Wlazło się nie pomylił. Zaraz potem gola na 2:1 zdobył rezerwowy Kacper Śpiewak.

W 73 minucie kolejna interwencja VAR (za monitorem siedział Paweł Raczkowski) i kolejny karny dla gospodarzy! Tym razem Lukas Podolski miał faulować Marcina Wasielewskiego. I tym razem Wlazło trafił do siaki ustalając rezultat spotkania. Bruk-Bet wygrał pierwsze ligowe spotkanie i opuścił ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Górnik Zabrze 3:1 (0:0)

0:1 – Janicki, 55 min (asysta Janża), 1:1 – Wlazło, 68 min (z karnego), 2:1 – Śpiewak, 70 min (asysta Kukułowicz), 3:1 – Wlazło, 76 min (z karnego)

BRUK-BET: Budziłek – Wasielewski, Bezpalec, Tekijaski, Kukułowicz – Stefanik (46. Terpiłowski), Wlazło, Hubinek, Radwański (62. Pek)- Mesanović (90+5. Zeman), Gergel (62. Śpiewak). Trener Mariusz LEWANDOWSKI. Rezerwowi: Loska, Śpiewak, Hlouszek, Orzechowski, Zeman, Bonecki, Biedrzycki.

GÓRNIK: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Dadok, Kubica (46. Dziedzic), Manneh (87. Mvondo), Nowak (87. Tosevski), Janża  – Krawczyk (46. Podolski), Jimenez. Rezerwowi: Bielica, Cholewiak, Pawłowski, Tosevski, Mvondo, Bainović, Szymański.

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Asystenci: Andrzej Zbytniewski (Lublin) i Filip Sierant (Warszawa). Czas gry: 99 min (46+53). Żółte kartki: Wlzało (17. faul) – Dziedzic (51. faul), Podolski (75 faul), Gryszkiewicz (84. faul).