Zobacz
Do góry

Puchacz: Z Tahiti musimy wygrać

– Nie było jeszcze czasu, by przeanalizować naszego najbliższego rywala, czyli zespół Tahiti. Musimy zamknąć temat Kolumbii – mówi Tymoteusz Puchacz, kapitan reprezentacji Polski U-20.

Z pewnością nie tak miała wyglądać inauguracja mundialu w waszym wykonaniu. Nie chodzi jedynie o wynik, ale też o styl gry, w którym dominowała bezradność. Co się stało?

Tymoteusz PUCHACZ: – Nie możemy być zadowoleni z tego, jak wyglądaliśmy w starciu przeciwko Kolumbii. Założenia taktyczne, które zostały nam precyzyjne nakreślone przed rywalizacją, nie zostały – niestety – przez nas zrealizowane. Stworzyliśmy sobie zdecydowanie zbyt mało sytuacji, aby myśleć o lepszym wyniku. Z dużym trudem przedostawaliśmy się pod bramkę przeciwnika. To zaważyło na porażce. Chcieliśmy grać ofensywnie, zdobywać wolne przestrzenie, zwłaszcza w bocznych sektorach boiska. Mieliśmy jednak z tym bardzo duże problemy.

Ivan nie zna Igora

Nie codziennie gracie przy pełnych trybunach. Czy dopadła was debiutancka trema?

Tymoteusz PUCHACZ: – Nasi kibice na pewno nas nie sparaliżowali. Presja nas nie zjadła i nie miała wpływu na naszą postawę. To ogromna duma i wielki honor, aby móc wystąpić przed tak wspaniałą publiką. Na meczu były nasze rodziny, nasi przyjaciele. To nie namieszało nam w głowach i nie spętało nóg. Byliśmy przygotowani na to, że zagramy przed tysiącami kibiców.

Już w niedzielę czeka was kolejny mecz, który w tej sytuacji jest meczem o wszystko. Jak będzie?

Tymoteusz PUCHACZ: – Nie było jeszcze czasu, by przeanalizować naszego najbliższego rywala, czyli zespół Tahiti. Musimy zamknąć temat Kolumbii, a później przyjdzie czas na następne mecze w fazie grupowej. Na pewno wyjdziemy na boisko w pełni zdeterminowani i zrobimy wszystko, aby wygrać i zachować szansę na awans do kolejnej fazy turnieju. Kiedy się przegrywa, to jest niezadowolenie. Trzeba więc wyciągnąć wnioski i skupić się na najbliższym meczu. Z Tahiti – po prostu – musimy wygrać.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w mistrzostwa świata

 • Co się wydaje? Francuska ruletka

  Mija rok od zakończenia mistrzostw świata na rosyjskich stadionach. Akurat 3 lipca kończyła się 1/8 rozgrywek i tego dnia w Moskwie,...

  Michał Zichlarz6 lipca 2019
 • Komentarz ,,Sportu”. Polska jak Ukraina?

  Tydzień temu, szef Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej Andrij Pawełko, w rozmowie ze „Sportem” chwalił się sukcesami piłki w swoim kraju.

  Michał Zichlarz22 czerwca 2019
 • Grabara: Swoje „odsiedziałem”

  Trzy pytania do Kamila Grabary, bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski.

  JK16 czerwca 2019
 • Ukraina mistrzem świata!

  Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy nowym mistrzem świata. W finałowym meczu zespół prowadzony przez Ołeksandra Petrakowa wygrał w Łodzi z Koreą Południową 3:1.

  zich15 czerwca 2019
 • Prowadzi ich do złota

  Dzięki świetnej grze i kapitalnym zagraniom Lee Kang-in, Korea Południowa po raz pierwszy w swojej historii zagra w finale młodzieżowego mundialu.

  Michał Zichlarz15 czerwca 2019
 • Nasz belgijski szpieg

  Niedzielny mecz będzie miał szczególne znaczenie dla Jakuba Piotrowskiego. Były zawodnik Pogoni od roku gra przecież w Belgii.

  Michał Zichlarz15 czerwca 2019
 • EURO U-21. Chłopaki Michniewicza głodni sensacji

  Przedstawiamy młodzieżową reprezentację Polski, która niedzielnym meczem z Belgią rozpocznie zmagania w mistrzostwach Europy.

  Jakub Kubielas14 czerwca 2019
 • Rozczarowani grają o brąz

  Choć Włosi i Ekwadorczycy jeszcze nie wystąpili w finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata, to jednak na mundialu w Polsce mieli ambicje walki...

  Michał Zichlarz14 czerwca 2019
 • Jedenastka gwiazd, czyli młoda fala w futbolu

  Na naszych boiskach od dwóch tygodni oglądamy piłkarzy, którzy już są warci miliony, a w najbliższej przyszłości będą błyszczeć w najlepszych...

  Michał Zichlarz8 czerwca 2019