Radomiak pokonał lidera

W meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom wygrali z zawodnikami Lecha Poznań 2:1.

Piłkarze Radomiaka w Ekstraklasie nie przegrali od 8 spotkań. W dodatku 5 ostatnich pojedynków zakończyli zwycięstwami. Jednak Poznaniacy do tej pory przegrali w lidze tylko raz i to oni byli faworytami tego pojedynku.

Radomiak po raz kolejny zaprezentował się wyśmienicie. W początkowej fazie pierwszej połowy stłamsił Lecha. W jednej z akcji gospodarzy Karlstroem dostał piłką w wyraźnie wyciągniętą za siebie rękę i sędzia Przybył po obejrzeniu powtórek wskazał na jedenasty metr. Karol Angielski pewnym strzałem pokonał Bednarka.

Zawodnicy Radomiaka nie poprzestali na tym i tworzyli sobie kolejne sytuacje. Po ładnej kombinacyjnej akcji piłkę na dziewiątym metrze dostał Maurides i pewnym strzałem podwyższył wynik na 2:0.

W drugiej części gry przyjezdni zaatakowali, a gracze Radomiaka skupili się na obronie wyniku z pierwszej połowy. Lech zdołał jednak zdobyć bramkę kontaktową. Jakubik zagrał ręką w polu karnym, a Mikael Ishak i pewnym strzałem pokonał Majchrowicza.

Trzeba przyznać, że Lech znacznie przeważał. Zmusił zawodników Radomiaka co cofnięcia się we własne pole karne. Jednak ostatecznie gospodarze wygrali 2:1 i kontynuują tym samym swoją świetną passę.

Radomiak Radom Lech Poznań 2:1 (2:0)

1:0 Angielski, 16 min (k)
2:0 Maurides, 30 min
2:1 Ishak, 77 min (k)

Radomiak Radom: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, D. Abramowicz, Leandro Pereira (86. Karwot), Kaput, Nascimento (86. Bogusz), L. Machado (80. Rondón), Angielski (90+2. Sokół), Maurides (80. Cele).

Lech Poznań: Bednarek – Czerwiński, Rogne, Salamon, Douglas (87. Pereira), Kalstrom (62. Ramirez), Radosław Murawski (46. Kvekveskiri), Ba Loua (46. Skóraś), J. Amaral (72. Sobiech), Kamiński, Ishak.