Radomiak wrócił do gry o czołówkę

Radomiak w końcu wygrał swój pierwszy mecz w 2022 roku.


Długo kibice w Radomiu czekali na pierwszy komplet punktów po wznowieniu rozgrywek. Na inaugurację beniaminek zremisował u siebie z Wisłą Płock, dla której był to dopiero drugi wyjazdowy nieprzegrany mecz w sezonie. Następnie przegrał walkę z Rakowem, a potem uległ Warcie, tracąc 3 gole w 6 minut.

Gdańszczanie mieli optyczną przewagę, ale Radomiak… miał rzuty karne. W tym spotkaniu gospodarze powinni otrzymać trzy „jedenastki”, odgwizdano jednak tylko dwie, bo w pierwszej sytuacji, gdy Conrado zamaszyście obejmował Karola Angielskiego, sędziowie postanowili puścić grę.

Kilka minut później już się przyjezdnym nie upiekło i po wejściu Filipa Koperskiego w szarżującego Luisa Machado piłkę na wapnie mógł ustawić Karol Angielski. Sędzia Sebastian Jarzębak jednak najpierw skonsultował się z VAR-em, co nie miało miejsca w przypadku wcześniejszej akcji.

Angielski karnego zmarnował. Napastnik wykorzystał w tym sezonie 6 „jedenastek”, z czego 4 uderzył w swój lewy dolny róg. Tym razem zrobił podobnie, lecz Duszan Kuciak wyczuł go, ale przy dobitce 25-latka nie miał już szans. W drugiej połowie słowacki golkiper sam ściągnął na siebie kłopoty, faulując Mario Rondona.

Angielski strzelił tak, jak za pierwszym razem, ale Kuciak „pofrunął” w zły róg. Fatalne boisko nie pomagało piłkarzom w płynnej grze, której było bardzo mało. Być może właśnie nierówna murawa sprawiła, że Lechia była w Radomiu kompletnie bezzębna.


Radomiak Radom – Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)

1:0 – Angielski, 31 min (głową), 2:0 – Angielski, 69 min (karny)

RADOMIAK: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz – Leandro, Luizao, Nascimento (90+1. Silva), Machado (75. Marcus) – Rondon (74. Radecki), Angielski (88. Maurides). Trener Dariusz BANASIK. Rezerwowi: Kochalski, Matos, Cele, Łukasik, Jo Santos

LECHIA: Kuciak – Koperski, Nalepa, Maloca, Conrado (76. Pietrzak) – Gajos (76. Kryeziu), Kubicki (63. Zwoliński) – Clemens (63. Diabate), Terrazzino, Durmus – Paixao (76. Sezonienko). Trener Tomasz KACZMAREK. Rezerwowi: Buchalik, Tobers, Biegański, Kałuziński.

Sędziował Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Widzów 4197. Żółta kartka: Cichocki (34. faul)
Piłkarz meczu – Karol ANGIELSKI

(PTub)


Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Komentarze