Rekord Bielsko-Biała. Żarty się skończyły

Weźmie w nim również udział aktualny mistrz Polski, który do grona 16 najlepszych drużyn Europy awansował po raz pierwszy, wygrywając wcześniej dwa turnieje eliminacyjne, we własnej hali oraz łotewskiej Jełgawie. Były to jednak zaledwie przedbiegi do tego, co z działem biało-zielonych wydarzy się w stolicy Katalonii. Śmiało można stwierdzić, że żarty się skończyły.

Trzeba walczyć z najlepszymi

Oprócz gospodarzy imprezy rywalami bielszczan będzie rosyjski Gazprom Jugra Jugorsk i serbski Ekonamac Kragujevac. – Gdy dowiedzieliśmy się, kto będzie pełnił rolę gospodarzy w turniejach Elite Round, to od razu w mojej głowie pojawiła się myśl o Barcelonie – nie ukrywa Andrzej Szłapa, szkoleniowiec Rekordu, zdając sobie sprawę, że poprzeczka przed jego zespołem zostanie zawieszona bardzo wysoko.

Mimo wszystko trener bielszczan będzie się chciał przekonać, czy sierpniowe sparingi z Barceloną, zakończone porażkami 0:11 i 1:7, były wypadkami przy pracy, czy jego podopieczni będą w stanie nawiązać rywalizację z topowymi drużynami Starego Kontynentu, naszpikowanymi Brazylijczykami oraz reprezentantami swoich krajów.

Każde spotkanie będzie dla lekcją

– Teoretycznie można było trafić do trochę słabszej grupy, ale oglądając transmisję z losowania, cieszyłem się, że rywale są tak wymagający. Każde spotkanie będzie dla nas lekcją, a raczej trudnym sprawdzianem. Chcemy się uczyć, a najwięcej można zyskać ucząc się od najlepszych.

Musimy się więc przygotować na walkę o każdy centymetr parkietu – zapowiada trener Szłapa, a po jego zespole można oczekiwać typowej dla niego determinacji, zaangażowania oraz futsalu na miarę maksimum potencjału, bo po prostu mają swoją wartość.

Jaka szansa na punkty?

– Przy prawie 100-procentowej skuteczności i świetnej grze w obronie możemy marzyć o punktach w konfrontacjach z tak dobrymi drużynami, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć – dodaje w wywiadzie z klubową telewizją szkoleniowiec Rekordu.

Zmagania w Elite Round bielszczanie rozpoczną dziś o 18.30 meczem z Rosjanami, w piątek o 21.15 ich rywalem będzie Barca, a w niedzielę o 13.15 zagrają z mistrzem Serbii. Do Final Four, który odbędzie się od 25 28 kwietnia, awansują zwycięzcy turniejów.

 

Podział na grupy

A: Inter Movistar FS (obrońca trofeum), FK Dobovec, FP Halle-Gooik, FK Vytis Kowno (gospodarz)

B: Gazprom Jugra Jugorsk, FC Barcelona (gospodarz), Ekonomac Kragujevac, Rekord Bielsko-Biała

C: Benfica Lizbona, Sporting Lizbona (gospodarz), Sybiriak Nowosybirsk, Novo Vrijeme Makarska

D: Kairat Ałmaty, ERA-Pack Chrudim Pardubice (gospodarz), LSM Lida, Acqua e Sapone Pescara

 

Na zdjęciu: Rekord Bielsko-Biała swoją grą pokazał, że już należy do najlepszych zespołów w Europie.

Komentarze