Gliwice na horyzoncie

Reprezentacja Polski koszykarzy udała się do Belgradu, gdzie rozegra sparingi z Serbią i Macedonią. To elementy przygotowań do walki o igrzyska olimpijskie w Paryzu.


Polacy od kilku tygodni przygotowują się do czekających ich w połowie sierpnia prekwalifikacji olimpijskich Paryż 2024, które rozegrane zostaną w Gliwicach. Wczoraj wylecieli do stolicy Serbii. Trener naszej drużyny, Igor Milicić zabrał trzynastu zawodników. W Warszawie do zespołu dołączył naturalizowany Amerykanin Geoffrey Groselle. Środkowy, który w minionym sezonie występował w stołecznej Legii, wcześniej nie brał udziału w przygotowaniach, bo oczekiwał narodzin dziecka.

– Geoffrey jest już z nami, we wtorek rozpoczął treningi i poleci z kadrą na spotkania towarzyskie do Belgradu i Stambułu. Trener Igor Milicić będzie mógł więc go sprawdzić w warunkach meczowych. Z powodów osobistych zabraknie z kolei Mikołaja Witlińskiego. Środkowy powinien dołączyć do zespołu w piątek w Belgradzie – powiedział dyrektor sportowy reprezentacji Łukasz Koszarek.

Na zgrupowaniu polskiej kadry przebywa również Serhat Cetin, były asystent trenera Igora Milicicia w Besiktasie Stambuł. Młody turecki trener poprosił o możliwość zebrania doświadczenia, towarzyszy ekipie na treningach, a także pomaga przy pracy zespołu szkoleniowego.

W składzie wylatującym do Belgradu nie ma też rozgrywających Łukasza Kolendy i A.J. Slaughtera.

Wcześniej kadra trenowała we Wrocławiu w hali WKK Sport Center, gdzie rozegrała dwa zamknięte dla publiczności spotkania towarzyskie z Holandią. Pierwsze przegrała 90:94, w drugim zrewanżowała się rywalom, zwyciężając 101:100 po dogrywce.


Czytaj także:


Podopieczni trenera Igora Milicicia w Belgradzie zmierzą się z przygotowującą się do mistrzostw świata Serbią (3 sierpnia) i dwukrotnie z Macedonią (5 i 6 sierpnia). Po tym drugim spotkaniu tego samego dnia odlecą do Stambułu, gdzie czekają ich mecze sparingowe z Turcją.

Turniej prekwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich odbędzie się w Gliwicach (13-20 sierpnia) i tylko jego zwycięzca otrzyma prawo gry we właściwych kwalifikacjach olimpijskich w przyszłym roku. Polacy w fazie grupowej zmierzą się z Węgrami, Bośnią i Hercegowiną oraz Portugalią.


Na zdjęciu: Geoffrey Groselle w Belgradzie powalczy o miejsce w kadrze na turniej prekwalifikacyjny.
Fot. Marcin Bulanda/Pressfocus