Reprezentacja Polski. Radosny koniec laby


Kadrowicze wracają do pracy. W Spale rozpoczyna się dzisiaj zgrupowanie.


Vital Heynen, trener biało-czerwonych, będzie miał do dyspozycji 19 zawodników. Są wśród nich wszyscy najlepsi, czyli m.in. Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz czy Fabian Drzyzga. Z młodych graczy Belg dał szansę pokazania się Marcinowi Komendzie, Bartoszowi Kwolkowi, Tomaszowi Fornalowi oraz  Jakubowi Kochanowskiemu.

Siatkarze, zanim rozpoczną normalne treningi, przejdą testy na obecność koronawirusa. Dopiero gdy będą one negatywne, zaczną normalne zajęcia.

Zgrupowanie zostało podzielone na dwie części. – Najpierw będziemy trenować przez dwa tygodnie, potem trochę przerwy i następnie znów się spotkamy na kilkanaście dni – wyjaśnił Michał Mieszko Gogol, drugi trener reprezentacji.

Zawodnicy po blisko trzymiesięcznej przerwie nie kryją radości z możliwości trenowania.

– Przede wszystkim cieszę się, że zobaczę chłopaków, że spotkamy się w grupie. Chyba każdy z nas uważa, że dwa lata przerwy od treningów (ostatnie zgrupowanie odbyło się we wrześniu ub. roku, następne mogłoby się odbyć w przyszłym roku, w związku z igrzyskami olimpijskimi – przyp. red.) to byłoby zbyt długo. Z chęcią zjedziemy się do Spały. Mimo że w tym roku nie będzie wielkiej imprezy, to chętnie się spotkamy i potrenujemy – powiedział Paweł Zatorski, libero biało-czerwonych.

– Budowanie atmosfery w grupie jest bardzo ważne dla dalszych wyników i dla dalszego jej funkcjonowania. Nasza kadra opiera się na wielu znakomitych zawodnikach, a jej wielką siłą jest to, że wszyscy z przyjemnością spędzamy ze sobą czas i jeździmy na zgrupowania. Podobnie będzie w tym roku. Na pewno do tych treningów podejdziemy na poważnie i potraktujemy je jako przygotowanie się do rozgrywek ligowych, które w tym roku zaczną się wcześniej – dodał.

KADRA NA ZGRUPOWANIE W SPALE

Rozgrywający

Fabian Drzyzga, Marcina Komenda, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący

Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal

Środkowi

Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Jakub Kochanowski

Atakujący

Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj

Libero

Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Komentarze