Reprezentacja Polski w barażach o Mistrzostwa Europy: Analiza ścieżek i potencjalnych rywali

Reprezentacja Polski szykuje się do baraży Euro. W ścieżce A Polska staje przed szansą na awans. Przed kadrą Michała Probierza kluczowe mecze. Będą one decydować o udziale w prestiżowym turnieju.


Reprezentacja Polski w barażach o finały Euro 2024

Po ostatnich wynikach w ramach kwalifikacji do EURO 2024 reprezentacja Polski zapewniła sobie miejsce w barażach o awans do finałów Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Niemczech. Awans Holandii do finałów Euro otworzył Polsce drzwi do tej szansy, dzięki odpowiednio wysokiej pozycji w rankingu Ligi Narodów UEFA sezonu 2022/23.

Format baraży i potencjalni przeciwnicy

W barażach o trzy miejsca w finałach ME weźmie udział 12 drużyn podzielonych na trzy ścieżki. Polska, konkurująca w dywizji A Ligi Narodów, znajdzie się w ścieżce A, gdzie zmierzy się z najlepszymi zespołami z dywizji A, które nie uzyskały bezpośredniego awansu. W przypadku, gdyby zabrakło drużyn z dywizji A, do ścieżki A dołączy Estonia (najlepszy zespół z dywizji D) oraz dodatkowe zespoły z dywizji B.

Scenariusze dla Polski

Różne scenariusze mogą się rozegrać w zależności od wyników eliminacji. Polska może zmierzyć się z Estonią, Czechami, Walią. A także drużyną z dywizji B, taką jak Finlandia czy Ukraina. Losowanie 23 listopada w Nyonie zadecyduje o ostatecznym składzie ścieżek i par półfinałowych.

W półfinałach, które odbędą się 21 marca, pary zostaną ustalone na podstawie rankingu – najwyżej sklasyfikowane drużyny będą gospodarzami. Finały ścieżek, zaplanowane na 26 marca, również zostaną rozegrane w formacie jednego meczu, z gospodarzami wybranymi przez losowanie.


Czytaj także:


Wyzwanie dla Polski

Reprezentacja Polski stanie przed ważnym wyzwaniem, aby zapewnić sobie udział w finałach ME w Niemczech. Mecze baraży będą kluczowe dla realizacji tego celu. Polska, mając za sobą występy w dywizji A Ligi Narodów, ma realne szanse na sukces. Rywale powinni być w naszym zasięgu, ale gra biało-czerwonych z całą pewnością musi się poprawić. Kibice z pewnością będą śledzić losowanie i nadchodzące mecze z wielkim zainteresowaniem i nadziejami na sukces narodowej drużyny.


Na zdjęciu: Reprezentacja Polski potrzebje Roberta Lewandowskiego w dobrej dyspozycji.
Fot. Adam Starszynski / PressFocus