Piotr Zieliński nie zagra w meczu z Łotwą

Piotr Zieliński wraca do klubu przez anginę. Reprezentacja Polski została bez dwóch piłkarzy przed meczem z Łotwą.


Piotr Zieliński, zawodnik reprezentacji Polski, z powodu nagłej choroby musiał opuścić zgrupowanie drużyny narodowe, ponieważ – jak poinformował PZPN – u Zielińskiego zdiagnozowano anginę. Niestety, mimo niezwłocznego rozpoczęcia leczenia, stan zdrowia zawodnika nie uległ dostatecznej poprawie, uniemożliwiając mu udział w treningach i zaplanowanym na wtorek meczu z Łotwą.

Ta nieoczekiwana sytuacja zdrowotna sprawiła, że Zieliński musiał wrócić do swojego klubu w celu dalszej rekonwalescencji. Ta absencja jest oczywiście ciosem dla reprezentacji Polski, która już wcześniej straciła Pawła Bochniewicza. Bochniewicz doznał urazu podczas starcia w meczu z Czechami, co skutkowało objawami rwy kulszowej, a także koniecznością opuszczenia zgrupowania.


Czytaj także:


Na szczęście dla polskiej drużyny, sytuacja Karola Świderskiego wydaje się bardziej optymistyczna, a także po konsultacjach medycznych, a także ocenie stanu zdrowia podjęto decyzję, że Świderski może wrócić do pełnych treningów i przygotowywać się do nadchodzącego spotkania z Łotwą. 


Tabela eliminacyjna grupy E: Mecze, gole, a także punkty

W tabeli eliminacyjnej grupy E rywalizacja jest już oczywiście na finiszu. Przedstawiamy przegląd meczów, zdobytych goli, a także aktualny stan punktacji.

DrużynaMWRPPkt
1. Albania 742114
2. Czechy 733112
3. Polska 832311
4. Mołdawia   724110
5. Wyspy Owcze 70161
Tabela eliminacyjna grupy E: Mecze, gole, a także punkty

Na zdjęciu: Piotr Zieliński wraca do klubu i jest to oczywiście duże osłabienie reprezentacji. Bez niego reprezentacja Polski także powinna sobie poradzić z Łotwą.
Fot. PressFocus