BKS nie do zatrzymania

Bielszczanki podtrzymały zwycięską passę i pokonały w Bydgoszczy Pałac. Chwila słabości kosztowała je jednak utratę seta.

BKS Bostik ZGO utrzymuje znakomitą serię. Jako jedyny w lidze jest niepokonany. W Bydgoszczy wygrał po raz siódmy z rzędu. Dla bydgoszczanek z kolei była to siódma, kolejna przegrana i są na ostatniej pozycji w tabeli.

Spotkanie wielkiej historii nie miało. Choć przyjezdne na parkiet wyszły bez dwóch podstawowych zawodniczek, rozgrywającej Julii Nowickiej oraz atakującej Kertu Laak – w trakcie gry weszły na boisko – od początku ich przewaga była zdecydowana. Popisową partię rozgrywała Paulina Damaske. Kończyła praktycznie każdy atak. Mocno wspierały ją też Martyna Borowczak i Paulina Majkowska. Zawodniczki Pałacu starały się walczyć. Ich grę ciągnęły Joanna Sikorska oraz Pola Nowakowska. W defensywie uwijała się też libero Magdalena Saad. Niewiele były jednak w stanie wskórać. Brakowało im argumentów, by zatrzymać rozpędzone rywalki.

Gdy na początku trzeciej partii bielszczanki wyszły na prowadzenie 8:3, wydawało się, że mecz za chwilę się skończy. Wtedy jednak nastąpił zwrot akcji. BKS stanął, za to miejscowe po kilku udanych akcjach złapały wiatr w żagle. Grały jak w transie. Wszystko im wychodziło. Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS-u, starał się swoje podopieczne wybudzić z letargu, wprowadzając na boisko Laak i Nowicką. Seta nie udało się jednak uratować. Za to kolejny był już popisem bielszczanek. Zdenerwowane nieoczekiwaną przegraną, srogo “zemściły” się na rywalkach, pozwalając im na zdobycie zaledwie 12 punktów.

Pałac Bydgoszcz – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 16:25, 25:17, 12:25)

BYDGOSZCZ: Bałdyga (2), Łyszkiewicz (4), Paluszkiewicz (10), Sikorska (15), Nowakowska (12), Witowska (7), Saad (libero) oraz Gorzkiewicz (1), Bujnarowska, Makarewicz (5). Trener Jakub TĘCZA.

BIELSKO-BIAŁA: Stachowicz (2), Damaske (20), Abramajtys (4), Ciesielczyk (7), Borowczak (10), Majkowska (9), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Nowicka, Pacak (4), Laak (8), Bidias. Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.

Sędziowali: Adam Piekarec (Słupsk) i Anna Czywczyńska (Bydgoszcz). Widzów 630.

• I: 7:10, 12:15, 16:20, 20:25.
  • II: 8:10, 10:15, 13:20, 16:25.
  • III: 8:10, 15:12, 20:14, 25:17.
  • IV: 5:10, 7:15, 7:20, 12:25.