Eliminacje ME U-21: Czwarte zwycięstwo Polaków!

Polska U21 – Izrael U21 2:1. Biało-czerwoni pokonali w Łodzi reprezentację Izraela i z kompletem punktów prowadzą w grupie eliminacji mistrzostw Europy U-21.

Do starcia z Izraelem nasz zespół przystępował jako lider grupy, który nie stracił we wcześniejszych meczach zarówno punktu, jak i bramki. Z kolei rywal rozegrał tylko jeden mecz w eliminacjach, bo nie było możliwości organizacji meczów z udziałem tego zespołu w październiku. Od pierwszych minut stroną przeważającą byli Polacy, choć nie można powiedzieć, że nasz zespół szturmował bramkę rywala. Kilka strzałów z dystansu raczej nie sprawiło większych kłopotów Nivowi Eliasowi. Dopiero szarża Dominika Marczuka z 35 minuty spotkania przyniosła biało-czerwonym korzyść. Prawy obrońca Jagiellonii Białystok został sfaulowany przez izraelskiego bramkarza, choć ten zarzekał się, że nic nie było. Arbiter wskazał jednak na jedenasty metr, a do piłki podszedł Michał Rakoczy. Gracz Cracovii uderzył jednak słabo, mało precyzyjnie i golkiper Izraela tę próbę obronił.

Po przerwie nasz zespół nadal przeważał. Bliski zdobycia gola był Filip Marchwiński, ale nieznacznie przestrzelił. W 59 minucie spotkania Polacy dopięli wreszcie swego. Kacper Kozłowski zacentrował w pole karne, a piłkę zgrał Ariel Mosór. Futbolówka spadła wprost pod nogi Miłosza Matysika, który nie zawahał się i dał nam prowadzenie, które mógł następnie podwyższyć Rakoczy. Zawodnik, który w tych eliminacjach strzelił wcześniej 3 gole, nie miał dziś na stadionie ŁKS-u szczęścia. W tej sytuacji znów zatrzymał go Elias.

Na 2:0 podwyższył Szymon Włodarczyk, który wszedł na boisko z ławki, choć należy nadmienić, że gola wypracował głównie inny rezerwowy Tomasz Pieńko, który ruszył prawą stroną i wyłożył piłką napastnikowi niczym na tacy. W końcówce dominacja Polaków nie podlegała dyskusji, a Pieńko mógł wpisać się również na listę strzelców, ale trafił w słupek. W 4 doliczonej minucie Izrael strzelił wprawdzie honorowego gola, ale to Polacy odnieśli 4 zwycięstwo w 4 meczu eliminacji Euro2025, które za niespełna 2 lata rozegrane zostanie na Słowacji. Kolejne kwalifikacyjne spotkanie zespół Adam Majewskiego rozegra we wtorek, 21 listopada. W Essen biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami.

Polska U21 – Izrael U21 2:1 (1:0)

1:0 – Matysik (59), 2:0 – Włodarczyk (82), 2:1 – Binyamin (90+4).

POLSKA: Tobiasz – Matysik, Mosór, Bejger – Marczuk (68. Pyrka), Kozłowski (85. Kozubal), Kałuziński, Kamiński – Marchwiński (68. Szmyt), Szymczak (76. Włodarczyk), Rakoczy (76. Pieńko). Trener Adam MAJEWSKI.

IZRAEL: Eliasi – Archel, Kulikov, Mizrahi (74. Harosh), Mulder – Azoulay, Nachmani, Ferede (78. Binyamin) – Podgoreanu (74. Roizman), Yona (74. Dezent), Ganah (63. Abed). Trener Guy LUZON.

Sędziował Jovan Kachevski (Macedonia Północna). Żółte kartki: Matysik, Kozłowski, Szymczak – Ferede, Nahmani, Ganah, Eliasi.