Rozstrzygnął złoty set

Bielszczanki nie zdołały obronić zaliczki wywalczonej w Łodzi, przegrały rewanż we własnej hali z Grot Budowlanymi Łódź i o tym, która drużyna wywalczy piątą pozycję decydował tzw. „złoty set”.

W nim znów górą były łodzianki, bo w końcówce zachowały więcej zimnej krwi. Był remis 12:12. Miejscowe przegrały bardzo długą wymianę i już się nie podniosły.

Mecz o 5 miejsce

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 21:25, 21:25).

Pierwszy mecz 3:1. Złoty set 12:15. Grot Budowlani zakończyły rozgrywki na 5 miejscu.

BIELSKO-BIAŁA: Gajewska (1), Kossanyiova (8), Drużkowska (8), Orvosova (160, Szlagowska (14), Świrad (6), Drabek (libero) oraz Dąbrowska, Janiuk, Kazała. Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.

BUDOWLANI: Nowicka (3), Górecka (17), Centka (9), Jones-Perry (18), Fedusio (17), Lisiak (6), Stenzel (libero) oraz Lewandowska. Trener Błażej KRZYSZTAŁOWICZ.

Sędziowali: Maciej Myszkowski (Warszawa) i Anna Banaś (Garbatka Letnisko).

• I: 4:10, 10:15, 13:20, 16:25.
  • II: 7:10, 12:15, 20:19, 21:25.
  • III: 10:9, 13:15, 16:20, 21:25.
  • Złoty set: 4;5, 8:10, 12:15.