Zobacz
Do góry

Siatkówka. Selekcja zakończona

Vital Heynen podał skład na Memoriał Huberta Wagnera i turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich.

Trener Heynen zapowiadał, że przed rozpoczynającym się jutro w Krakowie Memoriale Huberta Wagnera, poda nazwiska 14 zawodników, którzy wystąpią w tych zawodach oraz w olimpijskich kwalifikacjach za tydzień w Trójmieście, i słowa dotrzymał. A zgryz miał spory. Nie wiedział bowiem, czy zdecydować się na czterech środkowych i tyle samo przyjmujących, czy raczej postawić na trzech środkowych i pięciu przyjmujących? Ostatecznie postawił na ten drugi wariant. Oznaczało to, że z 16-osobowego składu skreśleni zostali po jednym przyjmującym i środkowym. Wybór padł na środkowego Jakuba Kochanowskiego i przyjmującego Bartosza Bednorza. Temu drugiemu nie pomogła nawet świetna postawa na niedawnym turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago. Został wtedy najlepiej punktującym, trafił do pierwszej szóstki imprezy, a Polacy uplasowali się na 3. miejscu.

Brak Bednorza i Kochanowskiego w kadrze na kwalifikacje olimpijskie nie oznacza jednak, że ci zawodnicy kończą w tym roku przygodę z reprezentacją. Przed biało-czerwonymi jeszcze mnóstwo grania; mistrzostwa Europy i Puchar Świata. Niewykluczone więc, że w jednej, albo nawet w obu tych imprezach ponownie znajdą się w drużynie.

Panas: Mistrzowie poza składem?…

Czwórkę przyjmujących, którzy przed rokiem sięgnęli po mistrzostwo świata, wesprze Wilfredo Leon. Pochodzący z Kuby zawodnik, po odbyciu dwuletniej karencji, od kilku dni może występować w oficjalnych meczach reprezentacji Polski i ma już za sobą całkiem udany debiut.

Skład reprezentacji Polski na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz; przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk; atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj; środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski; libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

 

Na zdjęciu: Jakub Kochanowski (z prawej) przed rokiem był w złotej drużynie, a mimo to w kwalifikacjach olimpijskich nie zagra.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze

Więcej w reprezentacja Polski

 • Heynen: Nie mówmy o klątwie!

  Trener Vital Heynen nie boi się składać odważnych deklaracji, dlatego poszedł tropem legendarnego Huberta Jerzego Wagnera sprzed 43 lat, którego „interesowało...

  Włodzimierz Sowiński17 sierpnia 2019
 • Witajcie w Tokio!

  Po raz piąty z rzędu i dziesiąty w historii biało-czerwoni zagrają w igrzyskach olimpijskich.

  Redakcja11 sierpnia 2019
 • Francuzi zapędzeni w kozi róg!

  To było niebywałe spotkanie biało-czerwonych przeciwko Francji w drugim dniu turnieju kwalifikacji olimpijskiej w Gdańsku. Polscy siatkarze w 83 min rozprawili...

  Redakcja10 sierpnia 2019
 • Wstęp przed koncertem!

  Spotkanie z mistrzami Afryki to było zaledwie preludium przed najważniejszymi występami. Krok do Tokio został zrobiony, ale potrzeba jeszcze dwa!

  Redakcja9 sierpnia 2019
 • Drzyzga: Później będzie trudniej…

  Rozmowa z Fabianem Drzyzgą, rozgrywającym reprezentacji Polski.

  Radosław Mitura8 sierpnia 2019
 • Umiarkowany optymizm po Memoriale Huberta Wagnera. „Mamy czas, by poprawić wszystkie elementy”

  Brazylijczycy, mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro, nie mieli sobie równych w XVII memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera. Na parkiecie w...

  Redakcja5 sierpnia 2019
 • Triumf siatkarzy Brazylii!

  Mistrzowie olimpijscy z Rio, siatkarze Brazylii odnieśli pewne zwycięstwo w 17. memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera.

  sow3 sierpnia 2019
 • Siatkówka. Krok po kroku

  Ne myślę o niedzieli i Serbii. Wcześniej musimy wygrać z Tajlandią i Portoryko i wcale nie będą to łatwe mecze –...

  mic1 sierpnia 2019
 • Mocna konkurencja w kadrze siatkarzy

  Dla Bartosza Kwolka to dopiero drugi sezon w „dorosłej”j kadrze, a już ma na koncie złoto mistrzostw świata i brąz Ligi...

  mic22 lipca 2019