Zobacz
Do góry

Siatkówka. Selekcja zakończona

Vital Heynen podał skład na Memoriał Huberta Wagnera i turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich.

Trener Heynen zapowiadał, że przed rozpoczynającym się jutro w Krakowie Memoriale Huberta Wagnera, poda nazwiska 14 zawodników, którzy wystąpią w tych zawodach oraz w olimpijskich kwalifikacjach za tydzień w Trójmieście, i słowa dotrzymał. A zgryz miał spory. Nie wiedział bowiem, czy zdecydować się na czterech środkowych i tyle samo przyjmujących, czy raczej postawić na trzech środkowych i pięciu przyjmujących? Ostatecznie postawił na ten drugi wariant. Oznaczało to, że z 16-osobowego składu skreśleni zostali po jednym przyjmującym i środkowym. Wybór padł na środkowego Jakuba Kochanowskiego i przyjmującego Bartosza Bednorza. Temu drugiemu nie pomogła nawet świetna postawa na niedawnym turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago. Został wtedy najlepiej punktującym, trafił do pierwszej szóstki imprezy, a Polacy uplasowali się na 3. miejscu.

Brak Bednorza i Kochanowskiego w kadrze na kwalifikacje olimpijskie nie oznacza jednak, że ci zawodnicy kończą w tym roku przygodę z reprezentacją. Przed biało-czerwonymi jeszcze mnóstwo grania; mistrzostwa Europy i Puchar Świata. Niewykluczone więc, że w jednej, albo nawet w obu tych imprezach ponownie znajdą się w drużynie.

Panas: Mistrzowie poza składem?…

Czwórkę przyjmujących, którzy przed rokiem sięgnęli po mistrzostwo świata, wesprze Wilfredo Leon. Pochodzący z Kuby zawodnik, po odbyciu dwuletniej karencji, od kilku dni może występować w oficjalnych meczach reprezentacji Polski i ma już za sobą całkiem udany debiut.

Skład reprezentacji Polski na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz; przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk; atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj; środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski; libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

 

Na zdjęciu: Jakub Kochanowski (z prawej) przed rokiem był w złotej drużynie, a mimo to w kwalifikacjach olimpijskich nie zagra.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze