Siatkówka. Uraz środkowego

Mateusz Bieniek przeszedł zabieg lewego kolana. Jego miejsce w kadrze zajęli Norbert Huber i Jan Nowakowski.


Bieniek to jeden z naszych najlepszych środkowych. Jest zawodnikiem włoskiego Cicine Lube Civitanova, ale w nowym sezonie – na zasadzie wypożyczenia – zagra w PGE Skrze Bełchatów. Niestety, dla niego tegoroczne treningi w kadrze prawdopodobnie dobiegły końca. Na zgrupowaniu w Spale okazało się, że musi poddać się operacji.

– Mateusz Bieniek przeszedł zabieg więzadła rzepki lewego stawu kolanowego. Operacja wykonana przez profesora Marcina Domżalskiego i doktora Sebastiana Żabierka przebiegła pomyślnie. Czas powrotu do pełnej dyspozycji jest uzależniony od przebiegu rehabilitacji – powiedział lekarz reprezentacji, Jan Sokal.

– To typowo siatkarski uraz. Kiedy wrócę do treningów? Na razie trudno o tym mówić, bo wszystko zależy od tego, jak rana będzie się goić i jak dalej będzie przebiegać rehabilitacja. Zabieg został jednak świetne wykonany i wierzę, że wkrótce będę gotowy do powrotu – dodał Mateusz Bieniek. W miejsce 26-latka powołanych zostało dwóch młodszych graczy: Norbert Huber z PGE Skry Bełchatów i Jan Nowakowski z GKS-u Katowice.


Przeczytaj jeszcze: Specjalista od bloków


– Idziemy zgodnie z planem. Pracujemy tak, jak mieliśmy zaplanowane. Tak staramy się obciążenia dobierać, by nie było urazów. Oczywiście drobne dolegliwości na zgrupowaniach się pojawiają, ale fizjoterapeuci pracują i wszystko jest pod kontrolą – powiedział Sebastian Pawlik, asystent trenera Vitala Heynena.

Zgrupowanie naszej kadry podzielone zostało na dwie części. Pierwsza zakończy się dziś, druga zaplanowana jest od 29 czerwca do 11 lipca. Wtedy też biało-czerwoni rozegrają kilka sparingów m.in. z Niemcami.


Na zdjęciu: Mateusza Bieńka z dalszego udziału w zgrupowaniu wyeliminowała kontuzja.

Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Komentarze