Skoki. Szóste miejsce Kingi Rajdy w Oberstdorfie!

Do tej pory najlepszym wynikiem, jaki Kinga Rajda uzyskała w zawodach Pucharu Świata było wywalczone trzy tygodnie temu 21. miejsce w Sapporo. W niedzielę w niemieckim Oberstdorfie poprawiła swój życiowy wynik.

Świetnie było już w pierwszej serii, gdzie poleciała na 128 metr, co na półmetku dawało jej znakomitą, szóstą lokatę. W serii finałowej skoczyła 127 metrów, co ostatecznie złożyło się na utrzymanie bardzo wysokiego, szóstego miejsca w konkursie. Z kolei Anna Twardosz nie awansowała do finałowej serii zajmując 38. lokatę po 100-metrowym skoku.

Zwyciężyła, po skokach na 127,5 oraz 129 metrów Austriaczka Chiara Hoelzl, która prowadziła w konkursie już po pierwszej serii. Podium uzupełniła druga Maren Lundby i trzecia Marita Kramer.

Chiara Hoelzl wygrała również sobotnie zawody po skokach na 130 i 141,5 metra. Druga była Maren Lundby, a trzecia Daniela Iraschko – Stolz. Kinga Rajda uplasowała się w sobotę w trzeciej „dziesiątce”, na 25. lokacie, po skokach na 104 i 113,5 metra. Pozostałe skoczkinie prowadzone przez trenera Łukasza Kruczka – 32. Anna Twardosz i 36. Joanna Szwab nie awansowały do serii finałowej.

Na zdjęciu: Kinga Rajda coraz bliżej światowej czołówki.