Śląsk Wrocław. Estońska przeszkoda

Już w czwartek piłkarze Śląska Wrocław rozpoczną rywalizację w UEFA Conference League.


W ubiegłym tygodniu nowym zawodnikiem Śląska został Józef Burta. Niespełna 22-letni bramkarz podpisał z wrocławskim klubem dwuletnią umowę, w której zawarto opcję przedłużenia o kolejny rok.

Józef Burta pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Pogoni Siedlce. Potem, w 2015 roku, przeniósł się do Legii Warszawa, występując w drużynie juniorów oraz rezerwach stołecznego klubu. Na koncie ma dwa tytuły mistrza Polski do lat 19. Mierzący 195 cm wzrostu bramkarz wielokrotnie trenował z pierwszym zespołem Legii, a sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w Victorii Sulejówek. W sezonie 2018/2019 wrócił do Pogoni Siedlce (1 mecz w II lidze), a następnie przeniósł się do KKS-u 1925 Kalisz, z którym wywalczył awans do II ligi (wystąpił w 11. meczach). W minionym sezonie był bramkarzem III-ligowego Piasta Żmigród, w którym rozegrał 27 spotkań. – Śląsk przedstawił mi konkretny plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję – powiedział Józef Burta po podpisaniu kontraktu. – Chcę wejść na wyższy poziom i jestem pewien, że dzięki ciężkiej pracy pod okiem sztabu szkoleniowego będę robił regularne postępy w swojej grze.

W Śląsku nowy bramkarz będzie trenował z pierwszym zespołem dowodzonym przez trenera Jacka Magierę, a doświadczenia będzie nabierał grając w rezerwach wrocławskiego klubu, występujących w eWinner 2. lidze.

Już w czwartek, 8 lipca, o godzinie 20.00 polskiego czasu, podopieczni Jacka Magiery rozpoczną rywalizację w UEFA Conference League. Wyjazdowe starcie (I runda eliminacji) z estońskim Paide Linnameeskond transmitowane będzie na antenie TVP Sport. Tydzień później, 15 lipca, na Stadionie Wrocław odbędzie się rewanż. Mecz rozpocznie się o godzinie 21.00. Trwa przedsprzedaż biletów na to spotkanie dla posiadaczy karnetów.


Na zdjęciu: Trener Jacek Magiera w pucharowych bojach liczy na instynkt strzelecki Erika Exposito.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus