Niepokonani!

We wrześniu Śląsk Wrocław był niepokonany – wygrał wszystkie mecze w lidze, ponadto zgarnął nagrody dla najlepszego trenera i piłkarza miesiąca!

Wrzesień był wyjątkowo owocny dla piłkarzy Śląska Wrocław. W dziewiątym miesiącu roku drużyna z Oporowskiej zagrała cztery mecze w PKO BP Ekstraklasie, odnosząc komplet zwycięstw! Zielono-biało-czerwoni pokonali kolejno: Jagiellonię Białystok (2:1), Puszczę Niepołomice (3:1), Piasta Gliwice (1:0) i Wartę Poznań (1:0).

Nic więc dziwnego, że trenerem września został Jacek „Magic” Magiera, którego zespół w tej chwili przewodzi całej stawce.

Ekspert od „jedenastek”

Świetną passę piłkarze Śląska rozpoczęli już w połowie sierpnia, a kontynuowali ją w ubiegłym miesiącu. Ich pierwszym przeciwnikiem (3 września) była Jagiellonia Białystok, którą pokonali 2:1 po dwóch golach Erika Exposito (jednego strzelił z karnego). Po tym spotkaniu wrocławianie po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach usadowili się na fotelu lidera tabeli. Z powodu przerwy w zmaganiach ligowych spowodowanych meczami reprezentacji, kolejny mecz podopieczni Jacka Magiery rozegrali dopiero 15 września. Pojechali do Krakowa, gdzie na stadionie Cracovii czekała na nich Puszcza Niepołomice. Męczarnie lidera trwały bardzo długo, bo w 20 minucie Artur Craciun wykorzystał rzut karny i gospodarze objęli prowadzenie. Wyrównującego gola niezawodny Exposito zdobył dopiero w 82 minucie spotkania, skutecznie egzekwując „jedenastkę”. Na prowadzenie gości wyprowadził Turek Burak Ince (89 min), a mecz „zamknął” Exposito  w 95 minucie, ponownie wykorzystując rzut karny.

Hiszpańska jota

Zespołu Jacka Magiery nie zatrzymał również Piast Gliwice, który zjawił się we Wrocławiu 23 września. Jedynego gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Śląska w 41 minucie Matias Nahuel Leiva, któremu asystował Erik Exposito. Ot, taka hiszpańska jota. Wrześniowe popisy lidera z Wrocławia zamknęła wyjazdowa potyczka w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań. Trzeba powiedzieć uczciwie, że zwycięstwo Śląska było szczęśliwe, bo wprawdzie Burak Ince już w 18 minucie wyprowadził go na prowadzenie, ale w 88 minucie rzutu karnego dla poznaniaków nie wykorzystał Kajetan Szmyt, trafiając futbolówką w słupek! Jacek Magiera został wybrany trenerem września, zaś napastnik drużyny z Oporowskiej, Erik Exposito, został najlepszym zawodnikiem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie. Takiego wyboru dokonali kibice i piłkarze. To drugie takie wyróżnienie dla Hiszpana w bieżących rozgrywkach. 27-letni napastnik w minionym miesiącu strzelił cztery gole, do których dorzucił jedną asystę (w meczu z Piastem Gliwice).