Spekulacje trwają

Mało tego, wciąż nie jest znany nawet plan przygotowań zespołu, który 20 czerwca – czyli za nieco ponad tydzień – ma wznowić treningi. Plan ma zostać ogłoszony dziś. Strzępek informacji jest taki, że już 23 czerwca, czyli trzy dni po rozpoczęciu zajęć, „Górale” zagrają w Niecieczy z tamtejszym Bruk-Betem Termalicą.

Wciąż jednak nie wiadomo, kto poprowadzi Podbeskidzie właśnie w tym spotkaniu, czyli kto podejmie się wyzwania przygotowania zespołu do rundy jesiennej. Przypomnijmy, że kontrakt Adama Noconia wygasa z dniem 30 czerwca i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony.

Pisaliśmy już o tym, że jednym z kandydatów do objęcia funkcji trenera w Bielsku-Białej jest Radosław Mroczkowski, który rozmawiał z władzami klubu. Ponadto w tym kontekście padają nazwiska takich trenerów jak Piotr Mandrysz, Kazimierz Moskal czy Jurij Szatałow.

Cóż, kibicom drużyny spod Klimczoka pozostaje uzbroić się w cierpliwość. W tym tygodniu powinien być znany nowy szkoleniowiec, a także pierwsze decyzje personalne. Chodzi w pierwszej kolejności o to, z którymi zawodnikami kontrakty – wygasające za niespełna trzy tygodnie – nie zostaną przedłużone.