Środkowy pomocnik z Portugalii w Zagłębiu Sosnowiec!

Martim Malheiro Fabião Maia to kolejny po João Ribeiro Oliveirze piłkarz z Portugalii, który związał się z sosnowieckim klubem. Z Zagłębiem podpisał 2-letni kontrakt.


Został on pozyskany na zasadzie transferu definitywnego z Rio Ave FC, czołowego klubu portugalskiej ekstraklasy.

Martim Malheiro Fabião Maia to 22-letni środkowy pomocnik, który w ostatnim sezonie występował na zasadzie wypożyczenia w I-ligowym (drugi poziom rozgrywek) klubie portugalskim Casa Pia. Rozegrał w nim 13 spotkań ligowych i 3 w Allianz Cup.

Wcześniej był zawodnikiem klubu Rio Ave, grając w tym klubie w drużynie U-19, rezerwach i U-23. Jeśli chodzi o grę w ekipach młodzieżowych to zaczynał w słynnym FC Porto, a potem były ekipy juniorskie Leixoes i Rio Ave.

– Chcę grać w Zagłębiu, bo to klub z tradycjami, a przede wszystkim miejsce, gdzie można się rozwijać. Poza tym bardzo szybko przekonał mnie projekt, jaki mi przedstawiono. Widzę tutaj szanse na dobre wyniki sportowe – zapewnia Martim Malheiro Fabião Maia, który będzie grał w nowym klubie z numerem 6 na plecach.

Portugalczyk odszedł z Rio Ave FC, który to klub zbudował silny zespół na Ligę Europejską. Maia nie miał wielkich szans na grę w Rio Ave FC, ale dostał kilka ofert z portugalskiej I ligi (drugi poziom rozgrywek), jednak wybrał Zagłębie.

Komentarze