ArcelorMittal Park to stadion Rakowa na Ligę Mistrzów, a może i ekstraklasę!

Potwierdziły się informacje, które od dłuższego czasu pojawiały się w przestrzeni medialnej. Stadion Rakowa Częstochowa nie spełnia wszystkich wymagań UEFA. Stąd od potencjalnej II rundy eliminacji Ligi Mistrzów częstochowianie będą grać w Sosnowcu. Co ciekawe mistrz Polski może grać tu także mecze… ekstraklasy.


Stadion Rakowa nie spełnia wymagań

Obiekt przy Limanowskiego, mimo wcześniejszych modernizacji i przebudowy nie spełniał wymagań europejskiej centrali. Stadion Rakowa, wbrew pozorom, nie powinien zostać dopuszczony nawet do eliminacji Ligi Konferencji Europy w ubiegłym sezonie. Tylko odpowiednia postawa kibiców podczas spotkań oraz ogromne starania aktualnego mistrza Polski sprawiły, że udało im się ostatecznie rozegrać wszystkie rundy eliminacji do europejskich pucharów w Częstochowie. Teraz jednak tak nie będzie.

Mistrzowie Polski potrzebują zdecydowanie lepszego obiektu, aby rozgrywać spotkania eliminacji Ligi Mistrzów. Już od dłuższego czasu pojawiały się informacje dotyczące wyboru nowego, tymczasowego obiektu dla podopiecznych Dawida Szwargi. Opcje były trzy – Stadion Śląski w Chorzowie, obiekt Podbeskidzia w Bielsku-Białej i właśnie Sosnowiec. Każda z opcji była ciekawa, jednak Sosnowiec był najbardziej rozsądny tak cenowo, jak i odległościowo.

Sosnowiec jest zdecydowanie bliżej od Częstochowy niż Bielsko-Biała. Kilkugodzinna podróż była uciążliwa tak dla zawodników, jak i fanów Rakowa. Teraz sytuacja się diametralnie zmieni. Droga do Chorzowa także nie jest bardzo daleka, ale koszt wynajęcia Stadionu Śląskiego byłyby ogromne. W dodatku nie ma pewności, czy trybuny wypełniłyby się nawet nie w połowie, a w 25 procentach. Co ciekawe umowa podpisana w Sosnowcu nie tyczy się jedynie rozgrywek pucharowych, ale i ligowych.


Czytaj więcej o Rakowie


Umowa będzie obejmowała rozgrywki europejskie oraz ekstraklasy. Mamy nadzieję, że Raków będzie dobrze wspominał ten stadion. Ze swojej strony uczynimy wszystko, by czuł się tutaj jak najlepiej – powiedziała prezes zarządu Zagłębiowskiego Parku Sportowy, Karina Skowronek. – Marzę, aby w Częstochowie powstała taka infrastruktura. Póki co jej nie ma, stąd niedługo będziemy rozgrywać mecze pucharowe w Sosnowcu. W przypadku, gdy z powodów budowlanych nie będziemy mogli grać przy Limanowskiego, to wówczas spotkania ligowe także będziemy tutaj rozgrywać – powiedział prezes Rakowa, Piotr Obidziński.


Fot. Norbert Barczyk/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.