Starcie gigantów w żużlowej Ekstralidze

Reprezentant Polski wystąpił ledwie w jednym meczu ligowym (dopiero wrócił na tor po lutowym złamaniu nogi podczas treningu na motocrossie), ale i tak zdążył zachwycić kibiców. Łatwość z jaką zdobył komplet punktów w starciu z Falubazem Zielona Góra wywarła wrażenie nawet na ligowych ekspertach. Na innych torach tak dobrze mu nie idzie, co pokazał czwartkowy finał MPPK, ale w trakcie rehabilitacji trenował na obiekcie im. Alfreda Smoczyka tak intensywnie, że wydaje się, iż nie ma tam na niego mocnych. W starciu z Falubazem biegi wygrywał z kilkudziesięciometrową przewagą nad rywalami.

Lindgren to jednak nie jest zwykły rywal. W tym roku ochrzczono go mianem „drugiego Szweda w kosmosie” (pierwszym był oczywiście astronauta – Christer Fuglesang). – Dawno nie było w naszej dyscyplinie zawodnika, który wygrywał tak zdecydowanie i z taką łatwością – przyznał trener forBet Włókniarza, Marek Cieślak. – Bynajmniej ja takiego nie pamiętam. Na dodatek nie ma dla niego żadnego znaczenia, czy tor jest twardy, czy przyczepny i z którego toru startuje – dodał szkoleniowiec częstochowskiego klubu. Najciekawsze jest to, że rywale są przekonani, że Lindgren dokonał jakiejś rewolucji sprzętowej. On zaś ponoć startuje na zeszłorocznych silnikach przygotowanych przez duńskiego tunera – Flemminga Graversena!

Częstochowianie na wyjazdowy mecz z mistrzami Polski jadą bez presji. Nikt nie spodziewa się bowiem, że mogą pokonać leszczyński „dream team”, do którego powróci w niedzielę Janusz Kołodziej, odpoczywający cały tydzień po groźnym wypadku w meczu z Falubazem (reprezentant Polski na moment stracił nawet przytomność). Niezależnie też jak wypadną w starciu z Fogo Unią i w kolejnym meczu wyjazdowym z Cash Broker Stalą Gorzów, to jedno jest pewne. 27 maja podczas meczu ligowego z Get Well Toruń stadion przy ul. Olsztyńskiej znów zapełni komplet 16850 widzów. Kibice szykują się już do wyścigu o bilety!

 

Program 5. kolejki PGE Ekstraligi

Piątek, 4 maja

MrGarden GKM Grudziądz – Cash Broker Stal Gorzów (godz. 19.30, transmisja nSport+)

GKM: 9. Prz. Pawlicki, 10. Huckenbeck, 11. Lindbäck, 12. Buczkowski, 13. A. Łaguta, 14. Wawrzyniak, 15. Wieczorek, 16. Pieszczek. Trener: Robert Kempiński.

CASH BROKER STAL: 1. Woźniak, 2. Sundström, 3. Kasprzak, 4. Walasek, 5. Zmarzlik, 6. Szczotka, 7. Czerniawski, 8. Hjelmland. Trener: Stanisław Chomski.

Sędziuje: Artur Kuśmierz (Częstochowa).

 

Niedziela, 6 maja

Grupa Azoty Unia Tarnów – Betard Sparta Wrocław (godz. 16.30, transmisja nSport+)

GRUPA AZOTY UNIA: 9. Pedersen, 10. Mroczka, 11. Jamróg, 12. Kildemand, 13. Bjerre, 14. Konieczny, 15. Rolnicki, 16. Kułakow. Trener Paweł Baran.

BETARD SPARTA: 1. Woffinden, 2. Lebiediew, 3. Janowski, 4. Milik, 5. Dróżdż, 6. Drabik, 7. Wojdyło, 8. Fricke. Trener Rafał Dobrucki.

Sędziuje: Remigiusz Substyk (Solec Kujawski).

 

Fogo Unia Leszno – forBet Włókniarz Częstochowa (godz. 19.00, transmisja nSport+)

FOGO UNIA: 9. Hampel, 10. Kołodziej, 11. Pi. Pawlicki, 12. Kurtz, 13. Sajfutdinow, 14. Smektała, 15. Kubera, 16. Szlauderbach. Trener Piotr Baron.

WŁÓKNIARZ: 1. Madsen, 2. Musielak, 3. Miedziński, 4. Lindgren, 4. Żagar, 6. Gruchalski, 7. Świącik, 8. Lyager. Trener Marek Cieślak.

Sędziuje: Paweł Słupski (Lublin).

 

Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń (godz. 19.00)

FALUBAZ: 9. Zengota, 10. Thorssell, 11. Jepsen Jensen, 12. Protasiewicz, 13. Dudek, 14. Niedźwiedź, 15. Zgardziński, 16. Tonder. Trener Adam Skórnicki.

GET WELL: 1. Doyle, 2. Iversen, 3. C. Holder, 4. Przedpełski, 5. Holta, 6. Kaczmarek, 7. Kopeć-Sobczyński, 8. J. Holder. Menadżer Jacek Frątczak.

Sędziuje: Krzysztof Meyze (Wtelno).