Stracili reprezentanta

Kędzierzynianie stracili kolejną ze swoich gwiazd. ZAKSA oficjalnie poinformowała, że reprezentacyjny środkowy, Jakub Kochanowski, odchodzi z klubu.


Według jeszcze nie potwierdzonych informacji w nowych rozgrywkach wraz z Pawłem Zatorskim mają zasilić Asseco Resovię. Kochanowski dołączył do ZAKSY przed sezonem 2020/21. Zdobył z nią Superpuchar Mistrzów Polski, Puchar Polski oraz wygrał Ligę Mistrzów.

– Cała nasza jakość na boisku opierała się na tym, że między nami były bardzo dobre relacje, potrafiliśmy sobie zaufać w każdej sytuacji – powiedział były już gracz kędzierzyńskiego klubu. 23-latek przyznał, że triumf w Lidze Mistrzów to spełnienie jednego z jego marzeń.

Dodajmy, że wcześniej z zespołu odeszli: Benjamin Toniutti (ma grać w Jastrzębskim Węglu), Dominik Depowski (był wypożyczony), Piotr Łukasik, Rafał Prokupczuk, Mateusz Zawalski oraz trener Nikola Grbić. Tego ostatniego ma zastąpić Gheorghe Cretu. Rumun jest doskonale znany w naszym kraju. Był trenerem Cuprum Lubin, Indykpolu AZS Olsztyn i Asseco Resovii. Klub z województwa opolskiego na razie tej informacji nie potwierdza. Tak samo jak przyjścia rozgrywającego Marcina Janusza z Trefla Gdańsk, libero Amerykanina Erika Shojiego z Fakieła Nowy Urengoj oraz środkowego Norberta Hubera z PGE Skry Bełchatów.

Komentarze