Szansa na srebro

Zawodniczki z Sosnowca mają przed ostatnią kolejką taką samą ilość punktów co Medyk Konin, jednak to rywalki zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Jadą jednak one do Łęcznej. Świeżo upieczone mistrzynie nie zamierzają odpuszczać, więc walka o srebrne medale będzie interesująca.

Czarne notują fantastyczną passę sześciu kolejnych zwycięstw. W ostatniej kolejce wygrały w Łęcznej 2:0, mimo że mecz nie był łatwy. – Wiele osób nie zdawało sobie sprawy, że możemy sprawić niespodziankę. Walczyły z nami, miały swoje sytuacje, natomiast to my miałyśmy więcej szczęścia. – mówiła w rozmowie z nami bramkarka Anna Szymańska.

W meczu z Wałbrzychem nie zagra najskuteczniejsza zawodniczka z Sosnowca Marta Cichosz. Ostatnimi czasy ma problemy ze zdrowiem. Lekarze zalecili jej miesiąc odpoczynku od gry. Za kilka dni Czarne Sosnowiec wystąpią w finale pucharu polski. Ranga tego wydarzenia jest warta ryzyka – W pucharze chyba zgram na własną odpowiedzialność – stwierdziła.

Dla klubu ten mecz to duże wydarzenie. W przerwie spotkania nastąpi prezentacja oraz wspólne grupowe zdjęcie wszystkich zespołów Akademii Czarnych Sosnowiec. Miejmy nadzieję, że po końcowym gwizdku również będzie wiele powodów do radości.

Komentarze