Szczypiornistki Ruchu tym razem bez wygranej. Popisowy mecz Magdy Balsam

Gdy Ruch pokonał niedawno w Chorzowie JKS Jarosław w Pucharze Polski, w składzie przyjezdnych brakowało kilku zawodniczek. W tym gronie była Magda Balsam, która wczoraj w superlidze była nie do powstrzymania. Bodaj tylko raz sposób na nią znalazła Karolina Kuszka. Prawoskrzydłowa, rzuciła 16 goli (!) ustanowiła rekord sezonu. Trudno powiedzieć, jakim wynikiem zakończyłby się ten mecz, gdyby nie obecność Balsam, finalizującej akcje i bezbłędnej przy pięciu rzutach karnych.

Chorzowianki nie grały źle. Często obejmowały prowadzenie, a gdy je traciły, szybko straty odrabiały. – Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie, ale znowu czegoś zabrakło – kręciła głową kapitan Ruchu, Katarzyna Masłowska.

„Niebieskim” zbyt często zdarzały się przestoje. W 49 min prowadzenie 29:27 zapewniła im Agnieszka Piotrkowska (drugi z rzędu 8-bramkowy występ). Jednak przez kolejne 6 minut do siatki trafiały tylko rywalki i tego zapasu (29:32) nie dały już sobie wydrzeć.

– Mieliśmy prawie idealne 50 minut i dziewczyny chyba się przestraszyły, że mogą pokonać mocniejszego rywala. W końcówce popełniły jednak za dużo błędów, więc tym razem nie można mówić o braku szczęścia – podsumował trener Ruchu, Michał Boczek.

Zobacz jeszcze: Rozmowa z Agnieszką Piotrkowską, rozgrywającą „Niebieskich”

Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 30:35 (16:15)

RUCH: Chojnacka, Kuszka, K. Gryczewska – Stokowiec 1, Polańska 1, Drażyk 8, Jasinowska 4, Piotrkowska 8, Lipok 1, Masłowska 5, Sójka, Grabińska 1, Jaroszewska 1, Nimsz. Kary: 12 min. Trener Michał BOCZEK.

EUROBUD: Szczurek – Balsam 16, Kozimur 4, Turkalo 3, Bancilon 3, Strózik 1, Pietras 5, Żukowska 3, Donets. Kary: 12 min. Trener Vit TELEKY.

Sędziowali: Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona (Kraków). Widzów: 420.