Żurkowski znów kontuzjowany!

Szymon Żurkowski nie wystąpi we wrześniowych meczach kwalifikacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi i Finlandią.

Pomocnik Górnika Zabrze przeszedł przedwczoraj w Poznaniu badania u dwóch specjalistów. Wykazały one poważne uszkodzenie więzozrostu strzałkowo-piszczelowego w stawie skokowym. We wtorek zawodnik Gónika opuścił zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim.

Uraz wicekapitana reprezentacji U-21 w zasadzie wykluczona jego występ w meczach eliminacyjnych nie tylko z Wyspami Owczymi i Finlandią, ale również tych październikowych, które zakończą kwalifikacje grupowe – z Danią (12.10) oraz Gruzją (16.10). Rokowania są bowiem takie, i to niezależnie od metody leczenia, która zostanie zastosowana (zachowawcza bądź zabieg) – że rekonwalescencja przeciągnie się poza wspomniane terminy.

Przy zastosowaniu terapii zachowawczej, która nie daje podobno  100-procentowej gwarancji wyleczenia, przerwa w grze 21-letniego zawodnika musiałaby potrwać co najmniej 6 tygodni. Po operacji, pauza „Zupy” może przeciągnąć się nawet do 3 miesięcy. Decyzję w sprawie wyboru metody leczenia podejmie klubowy lekarz Górnika.

Warto przypomnieć, że w meczu 5. kolejki ekstraklasy, Żurkowski po faulu Michała Maka opuścił boisko na noszach. Chociaż pierwotne diagnozy mówiły, że to nic poważnego zawodnik stracił z powodu urazu mecze z Wisłą Kraków i Pogonią Szczecin.

Na miejsce pomocnika Górnika Zabrze selekcjoner młodzieżówki Czesław Michniewicz powołał Jakuba Łabojko ze Śląska Wrocław.

Komentarze