Totalna dominacja mistrza

Żaden jednak nie przewidział, że Perła pokona Ruch różnicą 12 bramek. Najbliżej był Michał Wójcik, znany artysta kabaretowy – 10 goli. Podczas rozegranego awansem spotkania 16. serii do śmiechu było tylko miejscowym, które przerwały serię pięciu porażek (2 w lidze i 3 w Pucharze EHF), nie zostawiając rywalkom złudzeń. Trener Robert Lis miał nieco większe pole kadrowego manewru, bo do gry po kontuzjach wróciły [Marta Gęga] i Aneta Łabuda.

– Powoli łatamy dziury i mam nadzieję, że z każdym meczem powinno być lepiej. Potyczka z Ruchem nie była dla nas żadną formą rehabilitacji, bo nikt nie wyobrażał sobie, że możemy w niej stracić punkty – powiedziała Gęga. Zawodniczka ta znaczący sposób poprawiła grę Perły, zwłaszcza w defensywie. Wespół z Joanną Szarawagą i Sylwią Matuszczyk ustawiały szczelny mur, przez który chorzowiankom bardzo trudno było się przebić. Lublinianki wybijały przeciwniczki z rytmu, zmuszając je do prostych błędów, a następnie skutecznie kontrowały. „Niebieskie” sprawiały wrażenie zagubionych i cały czas musiały gonić wynik (4:1 w 8 min, 7:2 w 11 min). Lepszy fragment gry przyjezdnych miał miejsce pod koniec pierwszej połowy, kiedy po dwóch trafieniach Żanety Lipok było 9:14. Na bliższe dojście Perła im jednak nie pozwoliła. Podobnie było po zmianie stron, faworytki sukcesywnie powiększały przewagę, a trener Michał Boczek dawał szansę zawodniczkom grającym ostatnio mniej lub wcale. Dłużej na parkiecie przebywała więc rozgrywająca Aleksandra Jaroszewska, kołowa Klaudia Grabińska czy bramkarka Karolina Kuszka, ale gra chorzowianek tylko momentami mogła się podobać. To było za mało, by zbliżyć się do mistrza Polski, który totalnie je zdominował i zapisał 13. zwycięstwo w sezonie, umacniając się na czele tabeli.

MKS Perła Lublin – Ruch Chorzów 33:21 (18:11)

PERŁA: Gawlik, Besen – Łabuda 2, Nosek 3, Gęga 3, Matuszczyk 1, Kochaniak 3, Nocuń 8, Więckowska 4, Szarawaga 4, Królikowska 2, Olek 3. Kary 14 minut. Trener Robert LIS.

RUCH: Chojnacka, K. Gryczewska, Kuszka – Stokowiec 4, Polańska 5, Drażyk, Piotrkowska 1, Jasinowska 2, Lipok 5, Masłowska, Grabińska 1, Jaroszewska 2, Cygan, Rodak, Doktorczyk, Sójka 1. Kary 10 minut. Trener Michał BOCZEK.

Sędziowali: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka (Rzeszów). Widzów 1030.

Komentarze