Transfery – Francja. Monaco nie spało

 

Ożywienie wprowadziło w tym roku Monaco, którego miejsce w tabeli jest dalekie od ambicji, a szansa na powrót do europejskich pucharów coraz bardziej maleje. Dwie możliwości zagrania w Lidze Europy już stracono odpadając z Pucharu Ligi i Pucharu Francji. Pozostaje tylko Ligue 1, gdzie Monaco jest na razie na 13. miejscu.

Kadra jest mocna, czego jednak nie widać po wynikach. Rosyjscy włodarze klubu postanowili pozyskać młodych, perspektywicznych zawodników w przedziale wiekowym 18-21 lat. Na pięciu piłkarzy wydano 62 milionów euro.

Na liście znalazł się Radosław Majecki, teraz drugi Polak w klubie po Kamilu Gliku. Kończą się w tym roku kontrakty trzem bramkarzom: Chorwatowi Danijelowi Subasziciowi, Szwajcarpwi Diego Bengalio i Senegalczykowi Seydou Sy.

Pozostaje tylko Benjamin Lecomte, który wysoką formę prezentował w poprzednim klubie Montpellier (otrzymał nawet powołanie do kadry Francji), a w tym sezonie w połowie rozgrywek ma już na koncie 40 puszczonych goli.

Majecki pozostanie w Legii do końca tego sezonu na zasadzie wypożyczenia, podobna sytuacja jest z 18-letnim obrońcą Strahinją Pavloviciem, pozyskanym z Partizana Belgrad. Natomiast już są do dyspozycji trenera Roberta Moreno pomocnicy Aurelien Tchouameni z Bordeaux oraz Youssef Fofana ze Strasbourga.

36 milionów euro wydał Lyon na trzech pomocników: Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem Bruno Guimaraesa, Tino Kadewere z Zimbabwe i na wypożyczenie Kameruńczyka Karla Toko Ekambiego z hiszpańskiego Villarrealu.

Drugi sezon z rzędu Amiens w styczniu na pół roku wypożyczyło do Danii Rafała Kurzawę. Przed rokiem był to klub Midtjylland, teraz Esbjerg. Niewiele brakowało, żeby Francję opuściło dwóch piłkarzy o tym nazwisku. Layvin Kurzawa, któremu kontrakt z Paris SG kończy się w czerwcu, miał przejść do Juventusu w zamian na Mattię De Sciglio, ale nie doszło do porozumienia.

Top 5

Bruno Guimaraes Atletico Paranaense – Lyon 20 mln
Aurelien Tchouameni Bordeaux – Monaco 20 mln
Youssuf Fofana Strasbourg – Monaco 15 mln
Tino Kadewere Le Havre – Lyon 12 mln
Strahinja Pavlović Partizan – Monaco 10 mln

 

Na zdjęciu: AS Monaco znacznie ożywiło francuski rynek transferowy.

Komentarze