Tym razem dominacja

Spotkanie miało zdecydowanie inny przebieg od tego, które oba zespoły rozegrały dzień wcześniej.

Tym razem katowiczanie od pierwszych minut zdominowali przeciwnika i potrzebowali zaledwie 63 sekundy, aby objąć prowadzenie. Spod niebieskiej na bramkę uderzył Franssila, a krążek umiejętnie strącił Adamus. W pierwszej tercji GieKSa trafiła jeszcze dwukrotnie. Najpierw Paszek objechał bramkę Stoczniowca i sprytnym strzałem podwyższył na 2:0, a następnie Soliński nawet nie mrugnął, kiedy potężnym uderzeniem popisał się Rohtla. Fiński napastnik punktował aż miło, bo przy dwóch kolejnych golach zaliczył asysty. Jego rodak, wspomniany Franssila, uczestniczył też przy trzech trafieniach. Na początku trzeciej odsłony Kruczek nie miał większych problemów z pokonaniem Kielera, który już po pierwszej tercji zastąpił między słupkami Solińskiego. Przewaga gospodarzy objawiła się w statystyce strzałów. Gospodarze oddali aż 46 uderzeń, podczas gdy zespół z Gdańska próbował zaledwie 13 razy.

GKS KATOWICE – STOCZNIOWIEC GDAŃSK 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

1:0 – Adamus – Fransilla – Mularczyk (1:03), 2:0 – Paszek (6:55), 3:0 – Rohtla – Fransilla – Michalski (12:02, w przewadze), 4:0 – Starzyński – Wajda – Rohtla (24:04, w przewadze), 5:0 – Krężołek – Rohtla – Franssila (33:36), 6:0 – Kruczek – Michalski – Fraszko (40:20, w przewadze)

Sędziowali: Mateusz Krzywda i Mateusz Niżnik oraz Dariusz Pobożniak i Damian Kucharewicz.

KATOWICE: Szimboch (2); Wajda – Kruczek (4), Zieliński – Andersons, Krawczyk – Fransilla, Paszek – Schmidt; Fraszko – Pasiut (2) – Michalski, Adamus – Starzyński (2) – Mularczyk, Wanat – Rohtla – Krężołek, Skrodziuk. Trener Andriej PARFIONOW.

STOCZNIOWIEC: Soliński (20:01. Kieler); Liśkiewicz – Mateusz Rompkowski (2), Żurauski – Lehmann (6), Leśniak – Wala (2); Zając – Mocarski – Vitek (2), Wołoszyk (2) – Pesta – Bandarenka, Michał Rybak – Drozd-Niekurzak – Maciej Rybak, Niedźwiecki (2), Sadowski. Trener Krzysztof LEHMANN.
Kary: Katowice – 10 min, Stoczniowiec – 16 min.