Ustroń zdał ważny egzamin

Pierwsze, wygrane 4:1 spotkanie odbyło się we wtorek w Ustroniu, a drugie zaplanowane jest w czwartek o godz. 12 w Skoczowie. Rozmiary zwycięstwa zaskoczyły nawet trenera Bartłomieja Zalewskiego.

– Zagraliśmy bardzo konsekwentnie w defensywie, dzięki bardzo stabilnej grze obrony. Przeszkadzaliśmy przeciwnikom i dezorganizowaliśmy ich akcje, a przy tym byliśmy bardzo skuteczni w ataku – chwalił swych podopiecznych selekcjoner, który również w superlatywach wypowiadał się o obiekcie Kuźni.

– To świetne miejsce do rozgrywania takich spotkań. Kameralny stadion, pełne trybuny, a do tego świetna płyta boiska i równie dobra sztuczna murawa obok, na której mieliśmy okazję trenować. Mogę więc z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jak na mecz takiej rangi Ustroń zdał egzamin – podkreślił trener Zalewski.

Dziś, przeciwko wymagającej drużynie, należącej do europejskiej elity, reprezentacja Polski do lat 16 również nastawia się na zwycięstwo. Pod znakiem zapytania stoi występ Bartosza Baranowicza. Zawodnik Rozwoju Katowice doznał urazu i został zmieniony w przerwie. – Będą zmiany w wyjściowym składzie, ale trzon zespołu, czyli zawodnicy decydujący o jego obliczu, są przewidziani do gry – zapowiedział Bartłomiej Zalewski.

(D)

Na zdjęciu: Radosław Cielemęcki (z prawej) i jego koledzy czuli się w Ustroniu doskonale.

Komentarze