W Grudziądzu kolejny debiut

Dziś odbędzie się przesunięty mecz pomiędzy MrGarden GKM-em Grudziądz a PGG ROW-em Rybnik.


Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w miniony piątek, ale z powodu zapowiadanych niekorzystnych warunków atmosferycznych, zostało przeniesione na wtorek. Prognozy na dzisiejszy wieczór są optymistyczne, więc wszystko powinno odbyć się zgodnie z planem.

Choć trener rybnickiego zespołu Lech Kędziora tydzień temu zapowiadał, że nie dojdzie do żadnych zmian w awizowanym składzie, to jednak za Kacpra Kłosoka na torze zobaczymy Błażeja Wypiora. Pierwszy z nich zadebiutował w meczu ligowym tydzień temu z RM Solar Falubazem Zielona Góra i raczej nie będzie wspominał dobrze tego spotkania.

W swoim pierwszym biegu został daleko w tyle za rywalami i na dodatek zaliczył upadek. Więcej na tor nie wyjechał. Dziś Wypior będzie znajdował się dokładnie w tej samej sytuacji co Kłosok w meczu z zielonogórzanami. Nigdy wcześniej nie miał okazji sprawdzić się nawet na poziomie 1., czy 2. ligi, a teraz zostaje rzucony na głęboką wodę.

Reszta zawodników z awizowanego tydzień temu składu pozostaje bez zmian, więc najprawdopodobniej na torze zobaczymy Troya Batchelora, który na ekstraligowe tory powraca po trzech latach przerwy. Australijczyk w swoim ostatnim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce wziął udział w 3 biegach, w których w sumie zdobył 3 punkty.

Jednak przez ostatnie lata na zapleczu ekstraligi pokazywał się ze świetnej strony. Być może okaże się lepszym wyborem od Adriana Miedzińskiego, który ostatnie spotkanie zakończył z zerowym dorobkiem punktowym.


Czytaj jeszcze: Walka o każdy punkt


Nawet jeżeli „Batch” prezentowałby się dziś tak, jak w minionym sezonie to marzenia o zwycięstwie z grudziądzanami należy włożyć między bajki. GKM jest drużyną złożoną z bardzo doświadczonych na ekstraligowej scenie zawodników.

Mając w pamięci słabe występy Andrzeja Lebiediewa i Mateusza Szczepaniaka u siebie oraz debiutującego juniora należy spodziewać się kolejnej porażki rybniczan. Każdy wygrany przez ROW bieg w Grudziądzu powinien być traktowany jako sukces.

MrGarden GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik

wtorek 23 czerwca, 20:00
Sędzia Michał Sasień
Transmisja Eleven

GRUDZIĄDZ: 9. Nicki Pedersen, 10. Krzysztof Buczkowski, 11. Kenneth Bjerre, 12. Przemysław Pawlicki, 13. Artiom Łaguta, 14. Damian Lotarski, 15. Marcin Turowski, 16. -.

RYBNIK: 1. Troy Batchelor, 2. Andrzej Lebiediew, 3. Vaclav Milik, 4. Mateusz Szczepaniak, 5. Kacper Woryna, 6. Mateusz Tudzież, 7. Błażej Wypior, 8.

Fot. Wojciech Szubartowski/PressFocus