Warta Gorzów Wielkopolski ma gracza „oswojonego” z I ligą

Warta Gorzów Wielkopolski pozyskała zawodnika, który występował w Miedzi Legnica, Chojniczance i Warcie Poznań.


W tym tygodniu do drużyny Warty Gorzów Wielkopolski dołączył niespełna 23-letni (urodzony 22 czerwca 1999 roku w Gorzowie Wielkopolskim Karol Gardzielewicz. Jest wychowankiem klubu FC Kłodawa 13, potem występował w Impulsie Wawrów, Piaście Karnin, Miedzi Legnica, Chojniczance, Warcie Poznań. Latem ubiegłego roku przeniósł się z „Miedzianki” do występujących w IV lidze Budowlanych Murzynowo, a teraz podążył za trenerem Mateuszem Konefałem do III-ligowej Warty Gorzów.

Gardzielewicz ma w CV dwadzieścia dwa występy na zapleczu ekstraklasy (11 w Warcie Poznań, 8 w Chojniczance, 3 w Miedzi), natomiast w III lidze rozegrał 111 spotkań, zdobywając w nich 13 goli (Piast Karnin – 51-4, Miedź II Legnica – 60-9). Zadebiutował na tym poziomie 27 września 2014 roku w meczu Piasta Karnin z Bielawianką Bielawa (3:1), miał wtedy 15 lat i 3 miesiące!

W minioną sobotę Warta przegrała w sparingu z Kotwicą Kołobrzeg 0:3. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Rafał Maćkowski (36, 45 min), trzeciego gola strzelił Dawid Cempa (55). W nadchodzącą sobotę (12 lutego) zespół trenera Mateusza Konefała zmierzy się z występującą na co dzień w III lidze (grupa 2) Polonią Środa Wielkopolska. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00. Tydzień później – również w samo południe – Warta zagra z Białymi Sądów.


Na zdjęciu: Karol Gardzielewicz w Chojniczance zasmakował gry w I lidze.

Fot. Adam Starszyński/PressFocus