Węgierski atakujący w ZAKSIE

Baroti ostatni sezon spędził we francuskim Narbonne Volley, zaś wcześniej występował na parkietach ligi koreańskiej (Hyundai Capital Skywalkers), włoskiej (Callipo Vibo Valentia, Vero Volley Monza i Altotevere Citta di Castello) czy niemieckiej (Berlin Recycling Volleys).

Z tym ostatnim klubem w sezonie 2015/16 zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz Puchar CEV.

Nikola Grbić, trener ZAKSY, w samych superlatywach wypowiada się o umiejętnościach Węgra i jest przekonany, że jest cennym nabytkiem dla zespołu. Baroti na pozycji atakującego będzie rywalizował z reprezentantem Polski Łukaszem Kaczmarkiem, a także ze Sławomirem Jungiewiczem, który aktualnie przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji.

Mistrzowie kraju z Kędzierzyna-Koźla towarzyskim meczem z IBB Polonią Londyn uczcili 25-lecie klubu, a także zakończyli przygotowania do zbliżającego się sezonu. Siatkarze ZAKSY pewnie pokonali mistrzów Anglii 3:0 (25:15, 25:19, 25:13), w szeregach których wystąpił słynny Giba. Słynny Brazylijczyk pokazał kilka efektownych zagrań, ale nie był w stanie odwrócić losów meczu.

Tuż przed spotkaniem o Superpuchar Polski z zespołem z Warszawy (środa 17.30) zespół z Kędzierzyna-Koźla zyskał nowego sponsora. Browar Namysłów otrzymał prawo do wykorzystania wizerunku siatkarzy, zaś logo regionalnego piwa „Zamkowe” pojawi się na koszulkach meczowych Grupy Azoty ZAKSY. – Przez pięć lat prowadziliśmy rozmowy z szefami browaru i dopiero teraz udało nam się je sfinalizować – zdradził prezes klubu, Sebastian Świderski.

Komentarze