Widzew Łódź. Zmiana trenera

We wtorek zarząd Widzewa Łódź podjął decyzję, że Enkeleid Dobi nie będzie już pełnił funkcji trenera pierwszego zespołu.


Zastąpi go na tym stanowisku dotychczasowy asystent, Marcin Broniszewski. Po przeprowadzonej analizie tegorocznych występów drużyny w I lidze oraz rozmowie z trenerem Dobim, zarząd Widzewa zdecydował się na rozstanie z niespełna 46-letnim szkoleniowcem.

– Decyzja ta ma na celu skuteczne kontynuowanie gry o zakończenie sezonu w strefie barażowej Fortuna 1 Ligi i podjęcie walki o awans do ekstraklasy przez Widzew – powiedział prezes łódzkiego klubu, Piotr Szor.

– Nie jest ona dla nas łatwa, jednak po szerokiej analizie ostatnich miesięcy, pozostanie sztabu szkoleniowego w dotychczasowym układzie personalnym nie gwarantowało realizacji celu sportowego. Na końcowy sukces w piłce nożnej składa się zarówno sposób gry zespołu, jak i zarządzanie nim. Nasza decyzja ma związek z oceną obu tych obszarów.

Legitymując się podwójnym obywatelstwem (albańskim i polskim) Enkeleid Dobi objął funkcję trenera Widzewa 30 lipca 2020 roku. Od tego momentu poprowadził drużynę w 24. meczach Fortuna 1 Ligi oraz dwóch Fortuna Pucharu Polski.


Na zdjęciu: Enkeleid Dobi już nie pracuje z pierwszym zespołem Widzewa.

Fot. Rafał Rusek/PressFocus